Partner serwisu
17 października 2016

Zerwanie umowy z wykonawcą zbiornika Racibórz Dolny

Kategoria: Aktualności

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach, pełniący rolę Inwestora dla zadania pn. „Budowa suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny” poinformował, że 14.10.2016 r. odstąpił od umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

Zerwanie umowy z wykonawcą zbiornika Racibórz Dolny

RZGW w swoim komunikacie podało, że: "Niniejsza decyzja została podyktowana brakiem możliwości ukończenia Kontraktu przez Wykonawcę w założonym terminie i akceptowalnych kosztach, brakiem możliwości efektywnej współpracy z Wykonawcą, przebiegającej z dochowaniem należytej staranności, poszanowaniem przepisów prawa powszechnego, wzajemnych zobowiązań oraz zasad właściwej współpracy przy realizacji Inwestycji przez Wykonawcę. Powyższe okazało się konieczne, również dlatego, że pomimo wyczerpania przez Zamawiającego katalogu działań naprawczych, mających na celu wsparcie Wykonawcy w ukończeniu Kontraktu (w toku realizacji inwestycji napotkano obiektywne przeszkody), DRAGADOS S.A. swoją postawą jednoznacznie wskazał na brak faktycznego i skutecznego zamiaru wywiązania się z realizacji Kontraktu."

Jednocześnie RZGW w Gliwicach informuje, że przyszłość inwestycji nie jest zagrożona. Wdrażane są działania, mające na celu zabezpieczenie placu budowy oraz czynione są procedury wyboru nowego Wykonawcy.

RZGW informuje zarazem, iż interes Skarbu Państwa jest należycie zabezpieczony w postaci gwarancji zwrotu zaliczki oraz gwarancji właściwego wykonania umowy.

 

 

Źródło: RZGW

fot.: programodra.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ