Partner serwisu
14 października 2016

Nagroda Budowlana CEMEX

Kategoria: Aktualności

Od momentu rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń międzynarodowych w 2004 roku, Nagroda Budowlana CEMEX objęła uczestników reprezentujących ponad 500 projektów z 32 krajów.

Nagroda Budowlana CEMEX

W 1991 roku, CEMEX przeprowadził pierwszą edycję Nagrody Budowlanej CEMEX w meksykańskim stanie Nuevo Leon. Dwadzieścia pięć lat później, po zwiększeniu zarówno krajowego jak i międzynarodowego zasięgu, Nagroda Budowlana CEMEX stała się jednym z największych wyróżnień w branży budowlanej.

2016

W tym roku, 10 listopada, 62 finalistów będzie rywalizować w Międzynarodowej Edycji Nagrody Budowlanej CEMEX 2016. Niezależne jury złożone z międzynarodowych specjalistów z branży wyłoni zwycięzców wśród pięciu kategorii, a także nada specjalne wyróżnienia projektom, które przodują pod względem dostępności, zrównoważonego rozwoju, innowacji w budownictwie lub wartości społecznej.

Tegoroczna Nagroda Budowlana CEMEX obejmuje uczestników z 20 różnych krajów obu Ameryk, Europy, Azji i Afryki. Aby wybrać finalistów, w różnych krajach, w których firma prowadzi działalność, a spośród których dziewięć jest gospodarzem własnej, lokalnej edycji nagrody, prowadziliśmy otwarty nabór zgłoszeń trwający od lutego do maja. Lokalne zgłoszenia, konkurujące teraz na poziomie międzynarodowym obejmują różnorodne projekty, od centrum kulturalnego w Polsce do przyjaznej środowisku szkole w Hiszpanii.

Międzynarodowa nagroda

Od momentu rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń międzynarodowych w 2004 roku, Nagroda Budowlana CEMEX objęła uczestników reprezentujących ponad 500 projektów z 32 krajów. Około 200 z tych projektów zyskało uznanie na poziomie międzynarodowym, wyróżniając najlepsze zespoły architektów, inżynierów i budowniczych, którzy nie tylko zaprojektowali i zbudowali wybitne projekty, ale również promowali lepszą jakość życia użytkowników i społeczności. Poprzedni zwycięzcy zwracali uwagę na fakt, że nagroda stała się dodatkową motywacją pracy nad jeszcze doskonalszymi rozwiązaniami.

Zwycięzcy każdej kategorii zostaną ogłoszeni podczas ceremonii rozdania nagród 10 listopada 2016, w mieście Meksyk, której gospodarzem będzie CEMEX.

 

 

Źródło: CEMEX

fot.: freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ