Partner serwisu

RELACJA

Kategoria: XVII Sympozjum Kruszywa Cement Wapno

Tym razem zaczęliśmy od zwiedzania nowoczesnej kopalni w Miedziance. Przez kolejne dni słuchaliśmy wykładów, prezentacji, zwiedzaliśmy stoiska, uczestniczyliśmy w wieczornej zabawie…Prawie 250 osób wzięło udział w XVII Sympozjum Naukowo-Technicznym Kruszywa – Cement – Wapno, zorganizowanym przez redakcję dwumiesięcznika „Surowce i Maszyny Budowlane” i firmę BMP w dniach 20-22 października 2010.

RELACJA

      Kruszywa – Cement – Wapno w Kielcach

    Znów powróciliśmy na gościnną ziemię kielecką, słynną nie tylko z piękna gór czy licznych zabytków, lecz również z rozwijającego się wciąż przemysłu wydobywczego. Wyznacznikiem skali zmian, jakie zaszły w miejscowych kopalniach, cementowniach czy zakładach wapienniczych jest m.in. Miedzianka. Podczas tradycyjnej wycieczki zobaczyliśmy tamtejszy kamieniołom należący do firmy Nordkalk – Honorowego Gospodarza tegorocznego sympozjum. Zakład niedawno zmodernizowano i wyposażono w nowoczesne maszyny i urządzenia, co stawia go w czołówce polskich kopalni surowców skalnych.
       Zwiedzanie było praktycznym wstępem do tematyki, którą poruszaliśmy podczas obrad odbywających się w kieleckim hotelu Łysogóry. W poszczególnych blokach referatów naukowcy i specjaliści z branży oraz przedstawiciele czołowych firm mówili o problemach eksploatacji złóż, o tym, jak produkować surowiec najwyższej jakości i jakiego sprzętu używać, by to osiągnąć. Nie zabrakło wystąpień dotyczących utrzymania ruchu, racjonalnej gospodarki mediami i aktualnych problemów branży surowców budowlanych.
      Serdecznie dziękujemy Gospodarzowi tegorocznej edycji, firmie Nordkalk, za pomoc przy organizacji imprezy. Dziękujemy firmom, instytucjom i stowarzyszeniom, które objęły patronat nad sympozjum: Ministerstwu Gospodarki, Głównemu Geologowi Kraju, Polskiemu Związkowi Producentów Kruszyw, Wyższemu Urzędowi Górniczemu, Katedrze Górnictwa Odkrywkowego AGH, Instytutowi Ceramiki i Materiałów Budowlanych, firmom Polpack i Syntetyk.

Dziękujemy Państwu za liczne przybycie i za życzliwą, miłą atmosferę. Zapraszamy już za rok.

Przemysław Płonka


 

Honorowy Gospodarz Partnerzy: Patronat:

Wyższy Urząd Górniczy

 

GŁÓWNY GEOLOG KRAJU
Henryk Jacek Jezierski

 
       
Patronat: Patronat naukowy Organizator

WICEPREZES RADY MINISTRÓW
MINISTER GOSPODARKI
Waldemar Pawlak

Polski Związek Pracodawców Producentów Kruszyw


Katedra Górnictwa Odkrywkowego AGH

Oddział Inżynierii Materiałowej,Procesowej
 i Środowiska
w Opolu

         
Patronat medialny        
       
         
         


 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ