Partner serwisu
22 lipca 2016

DNI BETONU 2016: ponad 100 referatów i rekordowa liczba uczestników konkursu Power Concrete

Kategoria: Cement i wapno

Czy tworzenie betonu może być emocjonujące? Może i to bardzo. Na to wskazuje rekordowa liczba uczestników tegorocznej, czwartej edycji konkursu Power Concrete 2016. Celem konkursu jest zaprezentowanie współczesnych możliwości technologicznych betonu.

DNI BETONU 2016: ponad 100 referatów i rekordowa liczba uczestników konkursu Power Concrete

Tym razem do rywalizacji zgłosiło się aż 36 zespołów inżynierskich. Ich zadaniem jest przygotowanie betonu cementowego o maksymalnym stosunku wytrzymałości na ściskanie do gęstości. Eliminacje odbędą się we wrześniu w Katedrze Materiałów Budowlanych WIMIC AGH Kraków, a finał 10 października, na zakończenie pierwszego dnia Konferencji Dni Betonu.

Konferencja Dni Betonu obraduje co dwa lata. W 2014 roku wzięło w niej udział 850 osób z kraju i zagranicy. Ta cyfra stawia Dni Betonu na pierwszym miejscu konferencji branży budowlanej w Polsce. To platforma spotkań przemysłu produkcji betonu towarowego i świata nauki.

Na tegoroczną konferencję zgłoszono już ponad 100 referatów. Konferencja ma swoich partnerów programowych, którzy razem z wystawcami przygotowują ekspozycje stoiskowe.

Uczestnicy IX konferencji Dni Betonu będą mogli wziąć udział w dwóch debatach. Pierwsza będzie dotyczyła rozwoju budownictwa mieszkaniowego w Polsce, a druga – perspektyw budownictwa infrastrukturalnego.

Oprócz typowych sesji tematycznych, będzie sesja posterowa i pokazy technologiczne. Na zakończenie konferencji zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w warsztatach poświęconych technologii betonu architektonicznego.

Więcej informacji: www.dnibetonu.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ