Partner serwisu
17 czerwca 2016

Uroczyste otwarcie Rogoźnicy

Kategoria: Aktualności

Po roku intensywnych prac, wielu dniach planowania i ogromnej ilości zaangażowania włożonego w to przedsięwzięcie, modernizacja zakładu przeróbczego Rogoźnica II należącego do Colas dobiegła końca.

Uroczyste otwarcie Rogoźnicy

Uroczyste otwarcie odbyło się 16 czerwca, w ceremonii brali udział przedstawiciele firm zaangażowanych w projekt oraz zleceniodawcy, między innymi dyrektor generalny firmy Colas Hervé Le Bouc, który przeciął symboliczną wstęgę i tym samym otworzył uroczyście zakład.

Gruntowna modernizacja kopalni Rogoźnica II trwała od 26 maja 2015 roku. Dzięki niej zwiększono przede wszystkim gamę oferowanych produktów i zautomatyzowano linie produkcyjne. Zakład w dalszym ciągu będzie produkował ok. 1 300 000 ton kruszyw, jednak znacznie poszerzy się ich paleta.

Spowodowane jest to przede wszystkim możliwościami wywozu surowca. Warto dodać, że całkowita moc przeróbcza na godzinę  wynosi obecnie tyle, ile przed modernizacją podczas całej zmiany. Jak podkreślają wykonawcy, w czasie realizacji nie było żadnego przestoju, cała operacja odbyła się na funkcjonującym zakładzie. Wszytko zostało zrealizowane według planu i w zakładanym terminie.

 

 

 

Galeria Kopalnia Rogoźnica II

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ