Partner serwisu

RELACJA

Kategoria: II Konferencja Nowoczesne kopalnie żwiru i piasku

Jakość, bezpieczeństwo, efektywność, niezawodność, elastyczność, mobilność. Cechy wyróżniające nowoczesny zakład produkujący kruszywa można mnożyć. Jak kopalnię żwiru i piasku uczynić firmą na miarę XXI wieku? Bliżej odpowiedzi na to pytanie są już uczestnicy konferencji "Nowoczesne kopalnie żwiru i piasku" (15-16 czerwca 2010).

RELACJA

Na początek: kopalnia na żywo
       Zaczęło się od praktyki. Co jest bowiem lepszym wstępem do rozmów o nowoczesnych kopalniach, niż możliwość podglądnięcia „na żywo”, jak robią to najlepsi? W tym przypadku CEMEX Polska, od lat wyznaczający w Polsce poziom nowoczesności, bezpieczeństwa pracy czy jakości w zakresie produkcji kruszyw. Zakład w Borowcach, należący do tej firmy, zwiedzaliśmy w pierwszy dzień imprezy. Było sporo pytań - na wszystkie wyczerpująco odpowiadali specjaliści z CEMEXu. Był również pokaz kilku maszyn Volvo, które swoimi możliwościami potwierdziły, że do nowoczesnych kopalni jak najbardziej pasują.
Wieczorem - grill, rozmowy, dobry humor podczas występu Joanny Bartel i tańce w plenerze, tuż przy wodach Zalewu Zegrzyńskiego.

Dzień drugi - wykłady i prezentacje
        Mimo zabawy do późnej nocy, frekwencja podczas pierwszego bloku wystąpień dopisała i utrzymała się na wysokim poziomie do samego końca. Podczas referatów, prezentacji firm mówiono i o maszynach dużych, i o elementach drobnych, niemniej ważnych.
    Rozmawiano o rozwiązaniach, technologiach, urządzeniach wykorzystywanych podczas wielu etapów produkcji: od urabiania złoża, przez obróbkę materiału, po gotowe kruszywo. Nie ominięto również kwestii dotyczących nowelizowanego prawa, spraw związanych z ochroną środowiska czy aktualnych problemów branży kruszyw.
    Kto miał wątpliwości, chciał usłyszeć więcej o np. interesujących go maszynach, mógł odwiedzić jedno z 14 stoisk ustawionych w Hotelu 500.

Podziękowania
    Jako organizatorzy dziękujemy firmom i osobom zaangażowanym w przygotowanie konferencji: pracownikom CEMEX Polska, zawsze profesjonalnie przygotowanym i zorganizowanym, Aleksandrowi Kabzińskiemu z Polskiego Związku Pracodawców Producentów Kruszyw, od lat wspierającego nasze imprezy. Dziękujemy wykładowcom za ciekawe referaty oraz wszystkim uczestnikom, którzy – sądząc po rozmowach i wypełnionych ankietach – są zadowoleni z tegorocznej imprezy. Mamy nadzieję, że zebrane informacje, nawiązane kontakty pozwolą Państwu na budowę jak najbardziej nowoczesnych kopalni.

W skrócie
    Konferencja „Nowoczesne kopalnie żwiru i piasku” odbyła się w dniach 15-16 czerwca 2010 w Zegrzu. Organizatorem imprezy była firma BMP oraz dwumiesięcznik "Surowce i Maszyny Budowlane". Honorowym gospodarzem był CEMEX Polska. Patronat sprawował Polski Związek Pracodawców Producentów Kruszyw.
W konferencji wzięło udział ponad 160 gości.

Honorowy Gospodarz Patronat: Organizator Patronat medialny  
 

 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ