Partner serwisu
23 lutego 2016

Czy Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych muszą się zrestrukturyzować?

Kategoria: Aktualności

– Istotny udział w kosztach KKSM stanowią wynagrodzenia. By spółka „wyszła na prostą”, konieczna jest jej restrukturyzacja również w tym zakresie – mówi Aleksander Kabziński, prezes Polskiego Związku Producentów Kruszyw.– Istotny udział w kosztach KKSM stanowią wynagrodzenia. By spółka „wyszła na prostą”, konieczna jest jej restrukturyzacja również w tym zakresie – mówi Aleksander Kabziński, prezes Polskiego Związku Producentów Kruszyw.

Czy Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych muszą się zrestrukturyzować?

Agencja Rozwoju Przemysłu kupiła pod koniec stycznia majątek składający się na zorganizowaną część przedsiębiorstwa Kieleckie Kopalnie Surowców Mineralnych (KKSM) w upadłości likwidacyjnej. W ubiegłym tygodniu firma wznowiła wydobycie. Czy nowy właściciel to szansa na rozwój spółki? – Mamy w branży kruszyw po raz pierwszy odejście od prywatyzacji i powrót do swego rodzaju upaństwowienia. ARP jest jak różnego rodzaju agencje dla branży węgla kamiennego, dające pewien spokój, stabilizację, inne spojrzenie – mówi Aleksander Kabziński, prezes Polskiego Związku Producentów Kruszyw. Podkreśla on, że spółce będzie trudno na rynku świętokrzyskim, którego możliwości produkcyjne są bardzo duże. KKSM będą musiały mocno walczyć z konkurencją, by utrzymać rynki, które firma obsługiwała w przeszłości. Tym razem jednak nie może – jak w czasach zarządzania przez syndyka – tak mocno obniżać cen. – Teraz będą już budowali nową renomę, podlegając wszystkim zasadom gry rynkowej – zaznacza Kabziński.

Prezes PZPK przypomina, że istotny udział w kosztach spółki wciąż stanowią wynagrodzenia. – Popatrzmy na branżę węgla brunatnego, gdzie zatrudnienie w ostatnich latach znacząco spadło. To czeka i niezrestrukturyzowane jeszcze duże przedsiębiorstwa kruszywowe. By KKSM wyszły „na prostą” muszą w dobry, godny sposób rozwiązać optymalizację zatrudnienia – kończy A. Kabziński.

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ