Partner serwisu
11 lutego 2016

Kopalnia wiedzy biologicznej – trwa 3. edycja konkursu Quarry Life Award

Kategoria: Ochrona środowiska

Dobiega końca pierwszy etap tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu przyrodniczego Quarry Life Award, organizowanego przez koncern HeidelbergCement i Grupę Górażdże. By zyskać niepowtarzalną szansę na zdobycie nagród w wysokości nawet 30.000 euro, warto odwiedzić stronę www.quarrylifeaward.pl i zapoznać się ze szczegółami nadsyłania zgłoszeń.

Kopalnia wiedzy biologicznej – trwa 3. edycja konkursu Quarry Life Award

Grupa HeidelbergCement już po raz kolejny oferuje możliwość wzięcia udziału w konkursie Quarry Life Award, którego głównym celem jest popularyzacja wyjątkowych walorów przyrodniczych terenów kopalń surowców mineralnych. Drugim z aspektów tej inicjatywy jest poszukiwanie nowych pomysłów na ochronę i zwiększenie bioróżnorodności tych obszarów, poprzez wspieranie projektów naukowo-badawczych. Konkurs organizowany jest na terenie 22 krajów i adresowany do studentów, pracowników naukowych, organizacji i stowarzyszeń przyrodniczych, a także do szkół średnich i podstawowych, jak również do wszystkich miłośników przyrody.

Na fali polskiego sukcesu

W Polsce organizatorem konkursu jest Grupa Górażdże, należąca do koncernu HeidelbergCement. O tym, że warto wziąć udział w konkursie świadczy ogromny sukces polskich naukowców z wrocławskiego Stowarzyszenia Herpetologicznego Natrix, którzy wygrali poprzednią światową edycję QLA, zdobywając główną nagrodę w wysokości 30.000 EURO. Do tegorocznej edycji na terenie Polski wytypowano 4 kopalnie, należące do Grupy Górażdże: dwie znajdujące się na Opolszczyźnie kopalnie wapienia „Strzelce Opolskie” i „Górażdże”, a także dwie kopalnie kruszyw naturalnych: KSM „Ruda” (woj. śląskie) oraz KSM „Nowogród Bobrzański” (woj. lubuskie).

Warunkiem uczestnictwa w konkursie QLA jest przesłanie propozycji projektu badawczego za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej www.quarrylifeaward.pl. Projekty można zgłaszać tak indywidualnie, jak i zespołowo w jednej spośród pięciu kategorii: „Badania nad gatunkami i siedliskami”, „Zarządzanie bioróżnorodnością”, „Edukacja i podnoszenie świadomości”, „Projekty szkolne” oraz “Ponad granicami kopalń” (wpływ kopalni na bioróżnorodność otaczającego ją terenu).

Dla najlepszych z najlepszych

Spośród wszystkich zgłoszeń kapituła wytypuje 5 najlepszych propozycji projektów, które realizowane będą na terenie wyżej wymienionych kopalń w okresie od kwietnia 2016 do września 2016. Na szczeblu krajowym przyznane zostaną nagrody w wysokości 1.500 euro, 3.000 euro oraz 5.000 euro. Co ciekawe, każdy spośród wybranych 5 projektów automatycznie uczestniczy w rywalizacji międzynarodowej i może ubiegać się o nagrody z puli międzynarodowej tj. 5 nagród po 10.000 euro w każdej z pięciu kategorii konkursowych lub o Grand Prix w wysokości 30.000 euro. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa wraz z dniem 1 marca 2016.

Źródło i fot.: Grupa Górażdże

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ