Partner serwisu
14 lipca 2015

Śmieci zamiast dolomitu

Kategoria: Aktualności

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą przerwali nielegalną działalność jednej ze spółek działającej w Sławkowie, gdzie z dzierżawionego terenu nielegalnie wydobywano dolomit. Na dzierżawionych działkach zaś, w wyrobiskach po kruszywie, zakopywano śmieci. Trwa postępowanie w tej sprawie.

Śmieci zamiast dolomitu

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach ustalili, że w Sławkowie przy ul. Okradzionowskiej dochodzi do zanieczyszczania środowiska naturalnego. Na działkach dzierżawionych od jednej ze spółek kolejowych firma z Krakowa miała składować odpady. Policjanci stwierdzili jednak, że deponowane tam odpady nie są przez firmę poddawane żadnemu odzyskowi, lecz sukcesywnie zakopywane na dzierżawionych działkach. Dodatkowo z miejsc, w których je zakopywano, nielegalnie wydobywano dolomit.

Wartość strat z tytułu nielegalnego wydobycia dolomitu zostanie ustalona po oszacowaniu ilości wydobytego kruszywa. Postępowanie przygotowawcze, prowadzone przez Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Będzinie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Dąbrowie Górniczej, znajduje się dopiero w początkowym etapie.

Źródło: KWP w Katowicach / mw

Fot. freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ