Partner serwisu

Umorzenie postępowania ws.podejrzenia sfałszowania koncesji

Kategoria: Aktualności

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu umorzyła postępowanie związane z podejrzeniem sfałszowania koncesji na wydobycie melafiru przez kopalnię w Rybnicy Leśnej.

Umorzenie postępowania ws.podejrzenia sfałszowania koncesji

 Na podstawie zgromadzonych materiałów prokurator nie znalazł w badanej sprawie żadnych dowodów na to, że doszło do popełnienia przestępstwa – mówi prokurator Ewa Ścierzyńska z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Doniesienie do prokuratury złożyło stowarzyszenie Nowoczesny Wałbrzych. Chodzi o koncesję, którą wydano 20 lat temu. – Koncesja została napisana w latach 90., jeszcze na maszynie do pisania. I na dokumencie rzeczywiście widać, że jego część jest napisana inną czcionką. Jednak prokurator zajmujący się sprawą przeprowadził szereg działań sprawdzających. I na ich podstawie uznał, że nie ma żadnych dowodów na to, że popełnione zostało jakiekolwiek przestępstwo – mówi prokurator Ścierzyńska.

Decyzja prokuratury nie jest prawomocna. Stowarzyszenie Nowoczesny Wałbrzych zaskarżyło ją do sądu. – W związku z tym przesłaliśmy do Sądu Rejonowego w Wałbrzychu wszystkie, związane ze sprawą dokumenty – mówi Ewa Ścierzyńska.

Przypomnijmy, że koncesja, której cała sprawa dotyczy, wygasła pod koniec czerwca bieżącego roku i nie ma już żadnej mocy prawnej.

fot.: freeimages

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ