Partner serwisu
08 maja 2015

Kotlarnia będzie nadal wydobywać

Kategoria: Aktualności

W 2013 r. kopalnia wyszła bez zgody i wiedzy samorządu poza ustalone granice. Wydobycie trwało do 2014 r., kiedy sprawa wyszła na jaw. Okazało się, że kopalnia uzyskała koncesję na wydobycie w nowych granicach z pominięciem ich ustalenia w planie zagospodarowania przestrzennego, który musi zatwierdzić rada gminy. Kotlarni groziło cofnięcie zezwolenia na wydobycie - podaje portal www.nowiny.pl.

Kotlarnia będzie nadal wydobywać

Sprawa była uśpiona aż do niedawna, kiedy ster w gminie przejął nowy burmistrz Paweł Macha. Zapowiedział, że chce tę sprawę wyjaśnić. Finał rozmów z nowym zarządem kopalni miał miejsce 28 kwietnia, podczas obrad rady miejskiej.

Na ręce radnych złożono projekt uchwały, który dostosowuje granice wydobycia na mapach planu zagospodarowania do stanu rzeczywistego. Zmiany dodatkowo poszerzają teren wydobycia o kolejnych 9 hektarów. To ma pozwolić na dalsze trzy lata działalności Kotlarni.

– Teraz możemy być spokojni. Rozpoczynamy nową kartę w stosunkach z kopalnią – stwierdził Paweł Macha. Radni jednogłośnie przyjęli podejście do zmiany planu zagospodarowania, który pozwoli Kotlani na kolejne lata fedrowania.

Cały artykuł na stronie www.nowiny.pl

Autor: Marcin Wojnarowski

Źródło: http://www.nowiny.pl/108884-kuznia-raciborska-kotlarnia-bedzie-fedrowac-dalej.html

Fot. BMP

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ