Partner serwisu
04 maja 2015

Sektor budowlany w Polsce odrabia straty i inwestuje

Kategoria: Aktualności

Potwierdzeniem są wyniki firm leasingowych z 2014 roku. Dynamika w segmencie maszyn budowlanych wyniosła aż 52 proc. W minionym roku udział maszyn i urządzeń budowlanych w portfelu EFL wyniósł 25,7 proc.

Sektor budowlany w Polsce odrabia straty i inwestuje

Według prognoz firmy PMR, wzrost na rynku budowlanym w Polsce w bieżącym roku powinien osiągnąć poziom 8 proc. Biorąc pod uwagę, że ostatnie sezony nie były dla branży najlepsze, to bardzo dobra wiadomość. Optymistyczne sygnały płyną również z Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa, który ocenia, że ożywienia należy oczekiwać
w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym. Jest to bardzo dobra informacja dla firm z sektora MŚP, które współpracują jako podwykonawcy przy realizacji tego rodzaju inwestycji.

Ponadto analitycy rynku leasingu wskazują, że w 2015 r. będzie widoczna kontynuacja odbicia na rynku maszyn budowlanych, która od drugiej połowy roku wspierana będzie zaliczkowym wydawaniem pieniędzy pod nową perspektywę unijną. Inwestycje firm w maszyny będą wymuszane wysokim poziomem wykorzystania zdolności produkcyjnych. To z kolei powinno przełożyć się na większe, niż ubiegłym roku, zainteresowanie przedsiębiorców branży budowlanej atrakcyjnymi i sprawdzonymi instrumentami finansowymi – leasingiem i pożyczką. 

Fot. www.freeimages.com

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ