Partner serwisu
16 kwietnia 2015

Przemysł cementowy w Polsce każdego roku odprowadza w formie podatków od 1,5 do 1,7 mld zł

Kategoria: Cement i wapno

- Po pierwszym kwartale mamy 3,4% wzrostu sprzedaży cementu na rynku polskim w stosunku do roku 2014, to tchnie optymizmem. Oceniamy, że rok 2015 będzie rokiem kolejnego wzrostu 5-6% - mówił Andrzej Ptak podczas konferencji prasowej Stowarzyszenia Producentów Cementu. W 2014 roku sprzedano w Polsce ok. 15,1 mln ton cementu, a prognoza na 2015 rok zakłada sprzedaż na poziomie 16 mln ton cementu.

Przemysł cementowy w Polsce każdego roku odprowadza w formie podatków od 1,5 do 1,7 mld zł

– Nasza branża bezpośrednio i pośrednio generuje pracę dla 25 tysięcy osób. Możemy produkować rocznie 24 mln ton cementu – takie są nasze moce produkcyjne. Przemysł cementowy w Polsce, po inwestycjach właścicieli sięgających 10 mld złotych, każdego roku odprowadza w formie różnych podatków od 1,5 do 1,7 mld złotych. Wszystko to powoduje, że znaczenie branży cementowej dla gospodarki narodowej jest ogromne – tłumaczył Andrzej Ptak. – Jesteśmy przygotowani na zaspokojenie większego zapotrzebowania rynkowego – dodał.

Przewodniczący SPC zaprezentował udział poszczególnych producentów w sprzedaży cementu w Polsce za 2012 r. (wykres 1) oraz wyniki sprzedaży cementu za pierwszy kwartał 2015 roku (wykres 2). 

 

 

 

Źródło i fot.: SPC

 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ