Partner serwisu
10 kwietnia 2015

UOKiK przedłużył termin decyzji ws. przejęcia planowanego przez Górażdże

Kategoria: Aktualności

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał postanowienie o przedłużeniu o 4 miesiące terminu na zakończenie postępowania w sprawie koncentracji polegającej na przejęciu przez Górażdże Cement kontroli nad Duda Kruszywa oraz Duda Beton, podał UOKiK.

UOKiK przedłużył termin decyzji ws. przejęcia planowanego przez Górażdże

- W przedmiotowej sprawie, po analizie zebranego w sprawie materiału dowodowego, UOKiK uznał, że zachodzi konieczność przeprowadzenia badania rynku. Uzasadnione jest to przede wszystkim faktem, że działalność Górażdże Cement i spółek Duda pokrywa się na szeregu rynków, z których co najmniej część ma zasięg lokalny. Ich udziały rynkowe różnią się jednak istotnie w zależności od sposobu wyznaczenia zasięgu poszczególnych rynków - podaje UOKiK.

- Badanie pozwoli prawidłowo wyznaczyć zasięg geograficzny poszczególnych rynków, a także zweryfikować przedstawione w zgłoszeniu dane dotyczące udziałów uczestników koncentracji w rynku sprzedaży cementu szarego oraz lokalnych rynkach sprzedaży betonu towarowego. Również rynek kruszyw, na którym działają uczestnicy koncentracji, wymaga zebrania dodatkowych informacji od konkurentów Górażdże Cement i Duda Kruszywa - czytamy w komunikacie.

Górażdże Cement złożyło wniosek do UOKiK w sprawie zgody na przejęcie firm Duda Kruszywa oraz Duda Beton w lutym tego roku.

Fot. Grupa Górażdże

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ