Partner serwisu
30 marca 2015

Nie będzie kamieniołomu w Rybnicy

Kategoria: Aktualności

Przełom w Rybnicy Leśnej. Koncesja dla kopalni melafiru w Rybnicy Leśnej kończy się za trzy miesiące, na razie spółka nie ma szans na staranie się o kolejną - donosi Radio Wrocław.

Nie będzie kamieniołomu w Rybnicy

Mieszkańcy przeciwko działalności kopalni melafiru protestują od blisko 20 lat. Kopalnia położona jest w Rybnicy Leśnej nieopodal Andrzejówki, zdaniem mieszkańców hałas, niszczone przez ciężarówki drogi nie sprzyjają rozwojowi turystyki, a i samym mieszkańcom utrudniają życie

Pozytywna dla Koplni Surowców Skalnych Bartnica decyzja środowiskowa w Mieroszowie oraz w Wałbrzychu wywołała prawdziwą burzę. Po pierwsze dlatego, że otwierała drogę do przedłużenia koncesji na wydobycie o kolejne trzydzieści lat. Kontrowersję wzbudziły także okoliczności jej wydania. Ówczesny burmistrz Mieroszowa, Andrzej Laszkiewicz zrobił to w ostatnim możliwym momencie. Konkretnie w ostatnim dniu swojej kadencji - przypomina Radio Wrocław.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w całości uchyliło pozytywną dla kopalni melafiru decyzję środowiskową. Wydanie kolejnej może potrwać nawet kilka lat, tymczasem obecna koncesja kończy się już za trzy miesiące - informuja dziennikarze Radia Wrocław - Kopalnie Surowców Skalnych mogą odwołać się od decyzji Samorządowego Kolegium Odwoławczego do sądu administracyjnego. KSS w odpowiedzi napisała:

„Spółka nie jest jeszcze w posiadaniu decyzji kolegium wraz z uzasadnieniem. Nie możemy komentować sprawy bez zapoznania się z treścią decyzji" oraz „Dalsze działania uzależniamy od analizy treści decyzji. Spółka działa i będzie działała zgodnie z przepisami prawa".

Źródło i fot.: www.walbrzych24.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ