Partner serwisu
18 marca 2015

Innowacje w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Strategiczne partnerstwo CEMEX Polska i CIOP

Kategoria: Aktualności

CEMEX Polska sformalizował współpracę strategiczną z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy - Państwowym Instytutem Badawczym (CIOP), który jest najważniejszą w kraju placówką naukowo-badawczą zajmującą się kompleksowo problematyką kształtowania warunków pracy, aktywną również na szczeblu europejskim. Głównym celem uzgodnionej współpracy strategicznej jest wspólne promowanie działalności badawczo-rozwojowej w zakresie poprawy bezpieczeństwa pracowników w ich środowisku pracy.
 

Innowacje w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy Strategiczne partnerstwo CEMEX Polska i CIOP

CEMEX od zawsze podkreśla, iż zdrowie i bezpieczeństwo pracowników, klientów oraz dostawców jest najwyższym priorytetem. Ta podstawowa wartość jest głęboko zakorzeniona w kulturze CEMEX Polska, która zaowocowała jednym z najniższych wskaźników wypadkowych w branży oraz była wielokrotnie uznawana i nagradzana – lokalnie, regionalnie i globalnie. Firma zobowiązana do ciągłego doskonalenia, wprowadza rocznie szereg innowacyjnych programów i rozwiązań z zakresu BHP, zmierzających w kierunku realizacji celu, jakim jest ZERO Wypadków. Nic nie jest ważniejsze niż to, aby nasi pracownicy, współpracownicy i podwykonawcy pracowali bezpiecznie, a po pracy wracali zdrowi do swoich rodzin i domów. W ostatnich latach poczyniliśmy znaczne postępy w rozwoju pozytywnej kultury BHP w CEMEX Polska, ale droga do poprawy Bezpieczeństwa i Higieny Pracy nigdy się nie kończy. Jesteśmy zmotywowani możliwością współpracy z CIOP w celu wspólnego opracowania innowacyjnych programów, które pozwolą nam osiągnąć najwyższy poziom doskonałości w zakresie Bezpieczeństwa i Higieny Pracy - naszego najważniejszego priorytetu – mówi Marcelo Catala – Prezes Zarządu CEMEX Polska.

Budując współpracę strategiczną z CIOP, CEMEX zamierza jeszcze bardziej poprawić swoje wysokie standardy bezpieczeństwa oraz opracować wiodące innowacyjne rozwiązania w tym obszarze. CEMEX Polska jest także aktywnym członkiem Forum Liderów Bezpiecznej Pracy działającym przy CIOP. W ramach współpracy firma planuje zorganizować szkolenia podnoszące kwalifikacje pracowników w zakresie bezpieczeństwa, przeprowadzić projekty badawcze i rozwojowe związane z bezpieczeństwem pracowników CEMEX, zorganizować kampanię informacyjną na temat bezpieczeństwa i zdrowia człowieka w środowisku pracy, a także wdrożyć kompleksowy program prozdrowotny dla pracowników 50+. Jednym z elementów współpracy z CIOP będzie również wdrożenie oraz upowszechnienie opracowań, które powstały w wyniku wieloletniego Programu „Poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy” koordynowanego przez Instytut.
 

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ