Partner serwisu
24 lutego 2015

Andrzej Rybarczyk: Prognozy na 2015 rok napawają optymizmem

Kategoria: Cement i wapno

- Ubiegły rok był dla naszego zakładu dobry. Udało się zrealizować założenia produkcyjne, a także rynkowe. Nie do końca można być jedynie zadowolonym z relacji ekonomicznych - mówi portalowi www.strefabiznesu.nto.pl Andrzej Rybarczyk, prezes Cementowni Odra z Opola.

Andrzej Rybarczyk: Prognozy na 2015 rok napawają optymizmem

Jak podaje portal www.strefabiznesu.nto.pl rynek ukształtował się tak, że uzyskiwane marze są niższe niż zakładano, ale podobne tendencje wystąpiły w całym przemyśle cementowym.

- Był to dla naszej cementowni dobry rok także z punktu widzenia podnoszenia innowacyjności procesu technologicznego i dalszej poprawy w obszarze ochrony środowiska. Inwestycje poczynione w obszarze produkcyjnym pozwalają na oszczędność energii, ograniczają wpływ na środowisko, a co najważniejsze - pozwalają na ustabilizowanie jakości produkowanych cementów - podkreśla prezes Rybarczyk.

Prognozuje on również, że ten rok będzie bardzo pracowity ze względu na planowane nowe inwestycje mające za zadanie oszczędność energii, wzrost produkcji klinkieru i złagodzenie skutków drastycznych ograniczeń emisji dwutlenku węgla.

Czytaj więcej: www.strefabiznesu.nto.pl

Źródło: www.strefabiznesu.nto.pl

Fot. Cementownia Odra S.A

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ