Partner serwisu
13 lutego 2015

Nie ma chętnych na zakup KKSM

Kategoria: Kruszywa

W informacji prasowej Radia Kielce podano, że nie ma chętnych na kupno będących w upadłości Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Przetargiem na sprzedaż majątku zainteresowanych było 12 firm, ale żadna z nich nie złożyła konkretnej propozycji. Z powodu braku chętnych, sąd zdecydował, że ogłoszona zostanie kolejna aukcja.

Nie ma chętnych na zakup KKSM

Niewykluczone, że KKSM odzyska od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad część pieniędzy za kruszywo, dostarczone na budowę autostrady A2, za które firma nie otrzymała zapłaty. Chodzi o 22 mln złotych z długu, który w sumie wynosi 60 mln zł. Tycjan Saltarski poinformował, że Generalna Dyrekcja zaakceptowała zmianę na liście wierzycieli, dzięki czemu 22 mln złotych trafi do firm, które budowały autostradę. Kwota prawdopodobnie zostanie wypłacona w dwóch ratach w ciągu dwóch miesięcy.

Dług będących w upadłości likwidacyjnej Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych wynosi obecnie około 180 mln zł. Z tej kwoty ponad 140 mln zł to wierzytelności wobec banku BZ WBK.

Źródło: radio.kielce.pl

Fot. KKSM

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ