Partner serwisu
05 lutego 2015

Górażdże Cement chce przejąć firmy Duda Kruszywa i Duda Beton

Kategoria: Cement i wapno

Górażdże Cement złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie zgody na przejęcie firm Duda Kruszywa oraz Duda Beton, podał UOKiK.

Górażdże Cement chce przejąć firmy Duda Kruszywa i Duda Beton

Portal ISBnews podaje, że: "Zgłoszenie dotyczy zamiaru przejęcia przez Górażdże Cement S.A. z siedzibą w Choruli kontroli nad dwoma przedsiębiorcami: Duda Kruszywa Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu oraz Duda Beton Sp. z o.o. z siedzibą w Opolu. Przejęcie kontroli nad Duda Kruszywa oraz Duda Beton zostanie dokonane w drodze nabycia przez Górażdże Cement S.A. udziałów w kapitałach zakładowych obu spółek przejmowanych (koncentracja w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 2 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów)" - czytamy w komunikacie.

Duda Kruszywa oraz Duda Beton to przedsiębiorcy kontrolowani przez spółkę JD Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Opolu - producenta kruszyw oraz betonu towarowego, specjalizującego się także w przewozach materiałów sypkich, kruszyw i betonu.

"Duda Kruszywa oraz Duda Beton to nowo utworzone spółki, do których przed dokonaniem zamierzonej koncentracji zostaną wniesione aktywa materialne oraz niematerialne należące do JD Sp. z o.o. Sp. k. przeznaczone do wydobycia i produkcji kruszyw oraz produkcji betonu towarowego" - podał UOKiK.

Po przeprowadzeniu wewnętrznej restrukturyzacji w ramach Grupy JD na potrzeby zgłoszonej koncentracji, Duda Kruszywa będzie prowadzić działalność w zakresie wydobycia oraz sprzedaży kruszyw. Z kolei Duda Beton będzie prowadzić działalność w zakresie produkcji betonu towarowego i jego sprzedaży.

Źródło: stooq.pl

Fot. Górażdże

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ