Partner serwisu
25 listopada 2014

CTL Logistics zagospodaruje UPS dla Grupy TAURON

Kategoria: Aktualności

Należące do Grupy CTL Logistics spółki CTL Maczki-Bór S.A. i MB EKO S.A. wygrały dwa przetargi na usługę zagospodarowania ubocznych produktów spalania (UPS) dla spółek TAURON Wytwarzanie i TAURON Ciepło.

CTL Logistics zagospodaruje UPS dla Grupy TAURON

To owoc wieloletniej pracy Grupy CTL Logistics, która sukcesywnie rozbudowuje swoją ofertę obsługi odbioru i zagospodarowania UPS.

Kontrakt z Tauron Ciepło został podpisany na 2 lata. W tym czasie CTL Logistics zagospodaruje 330 tys ton UPS. Dla spółki Tauron Wytwarzanie w ciągu 12 miesięcy zagospodaruje dodatkowo 280 tys ton UPS.

Zagospodarowanie ubpocznych produktów spalania
Zadanie CTL polega na odbiorze i zagospodarowaniu ubocznych produktów spalania z należących do Grupy Tauron elektrowni i elektrociepłowni, przy użyciu specjalistycznych środków transportu. Odpady, po przetworzeniu ich na użyteczne materiały, zgodnie z posiadanymi certyfikatami, będą wykorzystane we własnych instalacjach Grupy CTL Maczki-Bór S.A. oraz dostarczane zewnętrznym podmiotom do wykorzystania w inżynierii drogowej - przy budowie nasypów drogowych i kolejowych, a także do budowy wałów przeciwpowodziowych. Znacząca część znajdzie również zastosowanie w podziemnych technikach górniczych.

GrupaCTL Logistics pozyskała dwa kontrakty z Grupy Tauron pokonując w przetargach kilkunastu innych oferentów. To pokazuje, że przyjęta przez nas strategia rozbudowywania kompleksowych usług jest trafna i przynosi widoczne efekty – mówi Jacek Bieczek, Prezes Zarządu CTL Logistics Sp. z o.o.

Za realizację kontraktu w Grupie odpowiada MB EKO SA spółka celowa CTL Maczki-Bór, która zajmuje się głównie recyklingiem ubocznych produktów spalania i rekultywacją terenów zdegradowanych. Spółka prowadzi działalność głównie na terenie Śląska i województwa Opolskiego.

– Kompleksową usługą zagospodarowania ubocznych produktów spalania rozwijamy od 6 lat i jest to element naszej strategii wydłużania łańcucha logistycznego naszych usług. Posiadamy szeroką wiedzę na temat rynku UPS, mamy własne instalacje i technologie do ich przetwarzania, a gotowe produkty wykorzystujemy częściowo we własnym zakresie – mówi Marian Majcher, Prezes Zarządu CTL Maczki-Bór S.A.

Węgiel w energetyce

Polska energetyka oparta jest w ponad 90% na węglu, co powoduje że wszystkie problemy i zagadnienia z tym związane są niezwykle istotne i rodzić mogą daleko idące skutki. Każdego roku w Polsce wytwarzanych jest ok. 15 mln. ton popiołów, z czego ponad 70% jest wykorzystywanych wtórnie w gospodarce.

Źródło i fot.: CTL Logistics

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ