Partner serwisu
20 października 2014

Pracownicy KKSM kradli kruszywo, paliwo i sprzęt

Kategoria: Aktualności

Siedem osób zatrzymano w związku z kradzieżami w Kieleckich Kopalniach Surowców Mineralnych. Są podejrzewane o kradzież kruszywa, paliwa, a także należącego do spółki sprzętu. Grozi im do 5 lat więzienia. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

Pracownicy KKSM kradli kruszywo, paliwo i sprzęt

Syndyk firmy - Tycjan Saltarski twierdzi, że o nieprawidłowościach dowiedział się dwa tygodnie, po wyznaczeniu go na stanowisko. Na początku sierpnia zdecydował się powiadomić policję o możliwości popełnienia przestępstw przez niektórych pracowników.

Tycjan Saltarski opisuje, że kruszywo kradziono w różny sposób. Czasami było wywożone z kopalni bez ewidencji i ważenia. Innym razem, transport był odnotowywany, ale naliczano opłatę za tańsze, gorszej jakości materiały niż te, które wyjeżdżały z zakładu.

Syndyk twierdzi, że na razie nie jest w stanie określić strat, które spółka mogła ponieść z tego tytułu. Dodaje, że już w sierpniu podjął działania, które miały wyeliminować przypadki kradzieży. Dzisiaj dyscyplinarnie zwolnił pracowników zatrzymanych przez policję.

Przewodniczący zakładowej "Solidarności” w KKSM – Jacek Michalski twierdzi, że związkowcy otrzymywali sygnały, iż co do kilku osób mogą zachodzić podejrzenia o nadużycia. – Jeśli okaże się to prawdą, mogę powiedzieć, że jest to naganne i niedopuszczalne, zwłaszcza w spółce, która walczy o utrzymanie ponad trzystu miejsc pracy – zaznaczył.

 

Źródło: www.radio.kielce.pl

Fot.: www.freeimages.com

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ