Partner serwisu
17 października 2014

Długowieczny asfalt na obwodnicy Skawiny

Kategoria: Aktualności

Zakończono budowę odcinka obwodnicy Skawiny z zastosowaniem asfaltów nowej generacji ORBITON HiMA, tzw. asfaltów długowiecznych. Projekt zrealizowany został przez firmę Mota-Engil Central Europe S.A, a asfalty do budowy odcinka dostarczyła spółka ORLEN Asfalt.

Długowieczny asfalt na obwodnicy Skawiny

Mota-Engil wbudował ok. 1,6 tys. ton materiału z zastosowaniem asfaltu o wyjątkowych właściwościach,  na długości ok. 2 kilometrów. Projekt budowy obwodnicy pozwoli na szybkie i komfortowe ominięcie centrum Skawiny. Dzięki zastosowaniu specjalnego asfaltu zwanego potocznie „asfaltem długowiecznym” odcinek będzie charakteryzował się niespotykaną dotąd odpornością na spękania nawierzchni, połączoną z wytrzymałością na koleinowanie.

Asfalty długowieczne ORBITON HiMA to nowy produkt w ofercie ORLEN Asfalt, powstały w efekcie kilkuletnich prac badawczo-rozwojowych. ORBITON HiMA to produkt nowoczesny, do zastosowania na drogach obciążonych wyjątkowo ciężkim ruchem, cechujący się zdecydowanie dłuższym czasem eksploatacji niż inne asfalty. Nowy typ lepiszcza drogowego, który został wprowadzony przez ORLEN Asfalt w 2014 r. z pewnością jest właściwą odpowiedzią na coraz wyższe wymagania stawiane nawierzchniom przez inwestorów i użytkowników dróg. Dzięki stosowaniu asfaltów wysokomodyfikowanych ORBITON HiMA będą mogły być spełnione wydłużone okresy gwarancyjne.

Zdaniem eksperta Mota-Engil, właściwe wykonanie podłoża oraz dolnych warstw konstrukcji nawierzchni, połączone z zastosowaniem asfaltów HiMA w warstwie ścieralnej przełoży się na wysoki komfort jazdy w dłuższym okresie czasu, a co za tym idzie dłuższym okresem użytkowania drogi bez konieczności remontów i napraw.

Innowacyjny odcinek powstał w ramach inwestycji „Budowa drogi klasy GP w Skawinie w km 0+ 998,98 do km 3 + 100,89, Odcinek II od km 0+998,98  do km 2 + 446,28 i Odcinek III od km 2 + 446,28 do km 3 + 100,89 – obwodnica Skawiny”.

 

Źrodło: PKN ORLEN S.A.
 

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ