Partner serwisu

Grupa Ożarów na rzecz bezpieczeństwa

Kategoria: Cement i wapno

13 września 2014 r. w Ożarowie na stadionie Alitu odbyt się piknik rodzinny pt. „BEZPIECZEŃSTWO – WSPÓLNA SPRAWA". Impreza została zorganizowana przez Burmistrza Miasta i Gminy Ożarów przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Komendy Powiatowej Policji w Opatowie oraz Grupy Ożarów SA.

Grupa Ożarów na rzecz bezpieczeństwa

W ramach wydarzenia odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy na trasie Ożarów-Śródborze-Ożarów. Po zakończeniu rajdu, na terenie stadionu w ramach odbywającej się imprezy plenerowej, jego uczestnicy mieli możliwość oznakowania swoich rowerów, które przeprowadzali dzielnicowi z Ożarowa. Przewodnicy psów służbowych z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprezentowali pokaz tresury psa. Najmłodsze dzieci miały również możliwość wykonania kolorowanek o tematyce bezpieczeństwa na drogach, dowiedziały się dlaczego należy nosić odblaski, mogły obejrzeć i przymierzyć sprzęt, jaki policjanci wykorzystują podczas zabezpieczania meczy. Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji prezentując miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych, zaprezentowali swoje umiejętności wykonując slalom pomiędzy słupkami w Alko-Goglach.

Podczas licznych zabaw i przedstawień prezentowanych przez dzieci nie zabrakło innych atrakcji takich, jak prezentacja udzielania pierwszej pomocy w wypadkach komunikacyjnych. Wykonywali ją uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie. Zaprezentowano również, przez strażaków z PSP w Opatowie i policjantów ruchu drogowego opatowskiej komendy, pokaz zabezpieczenia wypadku drogowego i gaszenia płonącego pojazdu.

Grupa Ożarów SA została uhonorowana dyplomem za wsparcie i współorganizację pikniku sygnowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Ożarów Marcina Majchera i Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie mł. insp. Andrzeja Skowrońskiego.

 

Żródło: www.ozarow.com.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ