Partner serwisu
19 września 2014

Transport prefabrykowanych elementów betonowych z Czech do Gdańska

Kategoria: Aktualności

Przedsiębiorstwo Spedycyjne Trade Trans z Grupy PKP CARGO kolejny raz wniosło istotny logistyczny wkład w inwestycję szczególnej rangi. Po obsłudze budowy Stadionu Narodowego w Warszawie przyszła kolej na Europejskie Centrum Solidarności, dla którego spółka zorganizowała transport prefabrykowanych elementów betonowych z Czech do Gdańska. Przewoźnikiem kolejowym zaangażowanym w projekt było PKP CARGO.

Transport prefabrykowanych elementów betonowych z Czech do Gdańska

Na przełomie lipca i sierpnia 2014 roku PS Trade Trans zrealizował autorski, kompleksowy projekt, organizując dostawę betonowych elementów prefabrykowanych z Czech na plac budowy wielopoziomowego parkingu ECS w Gdańsku.

– Jesteśmy zaszczyceni, że po raz kolejny realizujemy skomplikowane zadania logistyczne dla strategicznych i symbolicznych inwestycji w Polsce. Udowadniamy przy tym, że PS Trade Trans jest wiarygodnym i sprawdzonym partnerem, któremu można powierzyć najbardziej złożone zlecenia – mówi Robert Jaworski, członek zarządu PS Trade Trans.

System logistyczny

W ramach przedsięwzięcia specjaliści PS Trade Trans opracowali i wdrożyli kompleksowy system logistyczny, uwzględniający bardzo wysokie wymagania klienta, w tym godzinowy reżim czasowy oraz wykluczenie jakiegokolwiek uszkodzenia elementów w trakcie operacji. Spółka była zobowiązana do dostarczenia elementów na plac budowy na konkretną godzinę, określoną przez kierownika budowy.

Przewóz betonowych elementów na budowę ECS
Rygorystyczne warunki wynikały ze specyfiki systemu budowy realizowanej z elementów prefabrykowanych – uszkodzenie choćby jednego modułu paraliżuje planową realizację całej inwestycji. Dotrzymując wszystkich postawionych przez ECS wymagań, PS Trade Trans zaaranżował i zrealizował trzy dostawy całopociągowe oraz wpisane w projekt przeładunki, składowanie i dowozy samochodowe bezpośrednio na miejsce budowy. Na każdym etapie łańcucha logistycznego, specjaliści spółki dokonywali precyzyjnej kontroli jakości transportowanych elementów. Operacja przeprowadzona i sfinalizowana została zgodnie z wymaganiami klienta. Uroczyste otwarcie ESC odbyło się 30 sierpnia 2014 roku.

Przewóz betonowych elementów na budowę ECS był kolejnym ważnym i złożonym projektem zrealizowanym z powodzeniem przez PS Trade Trans. Spółka ma doświadczenie w organizacji transportu nietypowych i ponadgabarytowych przesyłek dla symbolicznych inwestycji – dostarczyła m.in. 35-metrowe konstrukcje stalowe na budowę Stadionu Narodowego w Warszawie.

Źródło i fot.: PKP CARGO

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ