Partner serwisu
18 września 2014

PKP CARGO: Ponad 1 700 wagonów przeładowano jednego dnia w Warszawie

Kategoria: Aktualności

Przeładowanie 15 września przez Centralny Zakład PKP CARGO w Warszawie blisko 88 tys. t masy ładunkowej wynika z dużego zapotrzebowania na kruszywo w rejonie węzła warszawskiego w związku z prowadzonymi inwestycjami infrastrukturalnymi oraz z obsługi elektrociepłowni przygotowujących się do sezonu grzewczego.

PKP CARGO: Ponad 1 700 wagonów przeładowano jednego dnia w Warszawie

- Zdolność PKP CARGO do obsługi zwiększonej masy potwierdza unikalne doświadczenie i możliwości techniczne naszej firmy. Cieszę się, że dzięki elastyczności i zaangażowaniu pracowników sprostaliśmy oczekiwaniom klientów, szczególnie w świetle wielu prac modernizacyjnych szlaków kolejowych wokół Warszawy oraz na obszarze samego węzła stołecznego – mówi Wojciech Derda, członek zarządu PKP CARGO ds. operacyjnych.

Duża liczba połączeń kierowana jest do Warszawy głównie z rejonu funkcjonowania Dolnośląskiego Zakładu we Wrocławiu (kruszywa), Południowego Zakładu w Katowicach i Wschodniego Zakładu w Lublinie (węgiel). Spodziewane w kolejnych dniach tego tygodnia przeładunki również powinny być wyższe od średnich dobowych osiąganych przez ten zakład.

Rekordowe przeładunki były możliwe dzięki sprawnej alokacji zasobów kadrowych i technicznych spółki do obsługi bocznic w miejscach wzmożonego wyładunku.

Utrudnienia związane z ruchem towarowym na terenie działania Zakładu Centralnego wynikają z ograniczonej przepustowości m.in. linii białostockiej, skierniewickiej i siedleckiej oraz z prowadzonych tam prac modernizacyjnych.

Źródło i fot.: PKP CARGO

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ