Partner serwisu
11 lipca 2024

Cemex uczestniczy w budowie Olimpijskiego Centrum Wodnego i innych kluczowych obiektów sportowych Paryża

Kategoria: Aktualności

Cemex dostarczył betony architektoniczne oraz niskoemisyjne betony Vertua® do budowy i renowacji obiektów w Paryżu, w którym tego lata odbędą się zawody sportowe. Projekty, w których uczestniczyła firma to m.in.: Olimpijskie Centrum Wodne, Grand Palais i Wioska Olimpijska.

Cemex uczestniczy w budowie Olimpijskiego Centrum Wodnego i innych kluczowych obiektów sportowych Paryża

Projekty te są przykładem wszechstronności grupy Cemex w dostarczaniu rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Z dumą dostarczamy wysokiej jakości, bardziej zrównoważone rozwiązania budowlane dla najważniejszych obiektów i wydarzeń na świecie - powiedział Fernando A. Gonzalez, Prezes Cemex.

Dla Olimpijskiego Centrum Wodnego i wybudowanej przy nim kładki dla pieszych, Cemex dostarczył 15 000 m³ betonu towarowego, co wymagało przygotowania ponad 50 receptur, w tym betonu niskoemisyjnego Vertua®, betonu wykonanego z kruszyw pochodzących z recyklingu, a także betonu dostosowanego do różnych warunków atmosferycznych. To wzniesione przez Metropole du Grand Paris centrum sportowe połączone jest ze Stade de France i oferuje możliwość zwiększenia pojemności z 2 500 do 5 000 miejsc, dzięki czemu nadaje się do organizacji różnorodnych imprez sportowych. 

Firma Cemex Francja odegrała również kluczową rolę w renowacji kultowego Grand Palais w Paryżu. Ten zbudowany w 1900 r. zabytkowy budynek został całkowicie odrestaurowany po raz pierwszy w swojej historii i w tym roku będzie miejscem rozgrywania międzynarodowych zawodów w szermierce i taekwondo. Wzniesiona przez SOLIDEO Wioska Olimpijska, w której zamieszka ponad 14 000 sportowców i towarzyszący im personel, również została zbudowana częściowo przy użyciu materiałów Cemex. W obu obiektach sportowych zastosowano niskoemisyjny beton Vertua® o zmniejszonym śladzie węglowym. 

Cemex od wielu lat dostarcza rozwiązania budowlane dla najważniejszych obiektów sportowych na całym świecie. Projekty te to m.in.: Chase Center w San Francisco, londyński stadion Wembley, stadion Azteca w Meksyku i PGE Arena w Polsce –  na wszystkich tych obiektach rozgrywano jedne z najważniejszych zawodów sportowych na świecie. 

źródło: Informacja prasowa
fot. Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ