Partner serwisu
19 czerwca 2024

Bobcat rozpoczyna prace przy budowie zakładu produkcyjnego w Meksyku

Kategoria: Aktualności

Bobcat, globalna firma specjalizująca się w produkcji sprzętu i rozwiązań do branży budowlanej 13 czerwca zorganizowała uroczystość rozpoczęcia prac przy budowie zakładu produkcyjnego w Meksyku wartego 280 mln EUR. 

Bobcat rozpoczyna prace przy budowie zakładu produkcyjnego w Meksyku

Zakład o powierzchni 65 tys. m2, z siedzibą w okręgu Salinas Victoria pod Monterrey w stanie Neuvo Leon w Meksyku ma rozpocząć działalność w 2026 r. 

W uroczystości brali udział przedstawiciele firmy Bobcat, przedstawiciele władz oraz miejscowi liderzy biznesu.

Nowa lokalizacja, ogłoszona w 2023 r., rozszerzy istniejący globalny potencjał marki Bobcat, zapewniając dodatkowe moce produkcyjne do wytwarzania wybranych modeli kompaktowych ładowarek gąsienicowych i o sterowaniu burtowym. Kompaktowe ładowarki Bobcat są również produkowane w Stanach Zjednoczonych i w Czechach; nowy zakład nie będzie miał wpływu na tę działalność.  

Obserwujemy ogromny rozwój naszej branży, nowy zakład pozwoli nam realizować nasze długoterminowe plany zwiększania produkcji w celu zaspokojenia popytu. Rozpoczęcie budowy odzwierciedla nasze dążenie do spełnienia oczekiwań klientów – obecnych i przyszłych – którzy są gotowi zdziałać więcej przy użyciu naszego sprzętu – powiedział Scott Park, dyrektor generalny i wiceprezes zarządu Doosan Bobcat.

Nowy zakład produkcyjny będzie ubiegał się o certyfikat LEED Silver i będzie wykorzystywał najnowocześniejsze rozwiązania ze szczególnym naciskiem na jakość, precyzję i wydajność energetyczną.  

Mamy nadzieję na rozwój naszych mocy produkcyjnych w okręgu Salinas Victoria, z jego doskonałym sektorem przemysłowym, kompetentnymi kadrami i środowiskiem sprzyjającym rozwojowi biznesu. Nasze inwestycje tutaj są dowodem naszego zaufania do miejscowego otoczenia i rozwijającej się miejscowej gospodarki – powiedział Mike Ballweber, prezes Doosan Bobcat North America.

Projektem zakładu zajmuje się pracownia Shultz + Associates Architects z USA oraz GP Construcción, należąca do Grupo GP z Meksyku, jako kierownictwo budowy. Pracownia Shultz + Associates Architects współpracowała z firmą Bobcat przy projektowaniu wielu jej obiektów w Ameryce Północnej. GP Construcción specjalizuje się w obiektach przemysłowych w Meksyku. Nowy zakład ma zapewnić 600–800 miejsc pracy w regionie. 

Informacje o firmie Bobcat

Od 1958 roku Bobcat daje ludziom możliwość, by zdziałać więcej. Jako wiodący światowy producent sprzętu kompaktowego Bobcat z dumą prezentuje swoje dziedzictwo i reputację w dziedzinie dostarczania inteligentnych rozwiązań pozwalających klientom mierzyć się z najtrudniejszymi wyzwaniami. Dzięki wsparciu szerokiej sieci niezależnych dealerów i dystrybutorów Bobcat oferuje szeroką gamę sprzętu kompaktowego (m.in. ładowarki, koparki, podnośniki teleskopowe, ciągniki kompaktowe i kosiarki) oraz sprzęt do transportu bliskiego materiałów (min. wózki widłowe i rozwiązania magazynowe), oraz szeroką gamę osprzętu, części oraz usług. Marka Bobcat należy do Doosan Bobcat.

Informacje o Doosan Bobcat

Doosan Bobcat to firma należąca do Grupy Doosan. Grupa Doosan to globalna korporacja od ponad wieku z dumą służąca klientom i społecznościom. Doosan Bobcat ma siedzibę w Bundang, w Korei Południowej.

Aby uzyskać więcej informacji na temat produktów, osprzętu i usług Bobcat, odwiedź stronę www.bobcat.com.

źródło: Artykuł sponsorowany
fot. Artykuł sponsorowany
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ