Partner serwisu
07 czerwca 2024

Nowa minikoparka Develon DX10Z-7 o zwiększonej wydajności

Kategoria: Aktualności

Firma DEVELON (dawniej Doosan Construction Equipment) wprowadziła na rynek nową jednotonową minikoparkę DX10Z-7 o zeroobrotowej konstrukcji Zero Tail Swing, która odznacza się znacznie większą wydajnością niż poprzedni model DX10Z. 

DX10Z-7 ma kompaktowe wymiary i jest łatwa w transporcie. Szerokość maszyny wynosi zaledwie 730 mm przy całkowicie wsuniętych gąsienicach i całkowicie złożonym przednim lemieszu, dzięki czemu zmieści się w drzwiach. Hydraulicznie rozsuwane podwozie sprawia, że DX10Z-7 charakteryzuje się jedną z największych szerokości roboczych w segmencie minikoparek. Po rozsunięciu podwozia szerokość kwadratowego obrysu podwozia koparki wynosi 1100 mm, co gwarantuje doskonałą stabilność. Aby jeszcze bardziej ułatwić dostęp do miejsca wykonywania robót, minikoparka standardowo wyposażona jest w składane zadaszenie chroniące operatora w przypadku przewrócenia się maszyny (TOPS, Tip Over Protective Structure) zgodne z wymogami normy ISO 12117.

Dzięki sprawdzonemu silnikowi Kubota D722 o mocy wyjściowej 7,6 kW (10,35 KM) minikoparka DX10Z-7 zapewnia wysoką niezawodność przy niskim poziomie drgań i hałasu. Jest to niezwykle istotne w przypadku prac w obszarach zamkniętych podczas robót budowlanych i wyburzeniowych oraz prac związanych z zagospodarowaniem terenu, a także w przypadku wynajmowania maszyny lub wykorzystania jej do wielu innych zastosowań. 

Zwiększony zasięg roboczy

Zwiększoną wydajność DX10Z-7 zawdzięcza nowej konstrukcji wysięgnika o długości 1,45 m oraz wydłużonemu ramieniu (z 810 mm do 890 mm), co zapewnia znacznie większy zasięg roboczy niż w przypadku modelu DX10Z. Wysokość zrzucania została zwiększona o 21,5% do 2205 mm, a zasięg kopania na poziomie gruntu jest większy o 8,5% i wynosi 3355 mm.

DX10Z-7 charakteryzuje się także większą o 30% siłą kopania na łyżce, która wynosi 10,8 kN, oraz większą o 14% siłą kopania na ramieniu wynoszącą 6,3 kN. W połączeniu ze zwiększeniem długości gąsienic na podłożu do 1025 mm zapewnia to znacznie większą stabilność oraz wzrost siły pociągowej o 31%.

Zespół roboczy minikoparki DX10Z-7 wykorzystuje rozwiązanie „siłownik nad wysięgnikiem”, które chroni siłownik i zwiększa udźwig. Zespół przedni modelu DX10Z-7 jest zabezpieczony w standardzie osłonami siłowników łyżki, które zapewniają ochronę przed ewentualnymi uszkodzeniami z powodu przypadkowych kolizji na terenie robót. Zoptymalizowane rozmieszczenie węży hydraulicznych wewnątrz konstrukcji wysięgnika zapewnia im dodatkową ochronę, zmniejszając ryzyko uszkodzenia i awarii węży oraz minimalizując przestoje i konieczność przeprowadzania napraw. Wymienione cechy zwiększają trwałość minikoparki DX10Z-7.

Wygoda operatora i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Mimo kompaktowych rozmiarów nowa minikoparka DX10Z-7 zapewnia doskonałą wygodę operatora i wysoki komfort pracy dzięki wykorzystaniu ergonomicznych rozwiązań, takich jak dostępne w standardzie konsola z systemem obrotowo-uchylnym i chowane pasy bezpieczeństwa. Zarówno prawą, jak i lewą konsolę można obracać do 10o i pochylać do 35o, co zapewnia operatorowi zwiększoną ergonomię pracy. Dla poprawy bezpieczeństwa model DX10Z-7 standardowo wyposażono również w lampę LED zamontowaną na wysięgniku.

Doskonały dostęp serwisowy

Szczególnie dużo uwagi poświęcono zapewnieniu możliwości łatwego serwisowania elementów silnika modelu DX10Z-7 przez zastosowanie osłony serwisowej umieszczonej pod fotelem operatora, która otwiera się aż do położenia 65o, zapewniając łatwy dostęp w celu konserwacji elementów silnika.

System chłodzący gwarantuje najlepszą w tej klasie wydajność, co ma kluczowe znaczenie podczas pracy w przestrzeniach zamkniętych, w których przepływ powietrza często ograniczony jest do minimum. Zamontowane w minikoparce dmuchawy i chłodnica silnika z falistymi żebrami zapewniają zwiększoną wydajność chłodzenia dzięki stałemu i odpowiednio skierowanemu przepływowi powietrza przez chłodnicę. Dmuchawy generują stosunkowo niewielki hałas i drgania oraz są łatwe w czyszczeniu.

Więcej informacji na temat sprzętu budowlanego firmy Doosan można znaleźć na stronie: www.eu.develon-ce.com i www.maszynybudowlane.pl.

Podstawowe dane techniczne minikoparki DEVELON DX10Z-7

Łyżki 0,024 m3
Masa robocza 1165 kg
Maks. głębokość kopania 1815 mm
Maks. zasięg kopania na poziomie gruntu 3355 mm
Wysokość kopania 3050 mm
Siła kopania na łyżce (ISO) 10,8 kN
Siła kopania na ramieniu (ISO) 6,3 kN
Kąt obrotu wysięgnika (lewa strona / prawa strona) 68°/55°
Promień obrotu tylnej części 550 mm
Szerokość gąsienic 180 mm
Prędkości jazdy niski zakres 1,9 km/h    wysoki zakres 3,5 km/h
Maks. przepływ hydrauliczny 20,8 l/min
Silnik Kubota D722 zgodny z normą Stage V, 7,6 kW przy 2050 obr./min
źródło: Artykuł sponsorowany
fot. Artykuł sponsorowany
Anders
2024-07-05
Hi

I wonder if you sell this machine? I am from Sweden. Wonder the price with two buckets.

// Anders
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ