Partner serwisu
18 kwietnia 2024

Archicom wybrał generalnego wykonawcę dla wrocławskiego projektu. Budimex zrealizuje inwestycję Południk 17.

Kategoria: Aktualności

W ostatnich dniach Archicom sfinalizował proces przetargowy, w ramach którego wyłonił generalnego wykonawcę dla swojej inwestycji. Budimex, to największa firma budowlana w Polsce, jako nowy partner dewelopera zrealizuje prace budowlane na wrocławskim osiedlu Południk 17. Kontrakt opiewa na rekordową kwotę sięgającą 140 mln zł.  

Archicom wybrał generalnego wykonawcę dla wrocławskiego projektu. Budimex zrealizuje inwestycję Południk 17.

W dniu 17 kwietnia b.r. podmiot z Grupy Archicom podpisał umowę z firmą Budimex, czym zwieńczono złożony przetarg. Wartość kontraktu wynosi ok. 140 mln zł, a tym samym jest to dotychczas rekordowa wartość wynagrodzenia dla podwykonawcy dewelopera. W ramach procesu wyłoniono generalnego wykonawcę, który zrealizuje dla Archicom budowę dwóch budynków mieszkalnych z garażami wbudowanymi, a także zagospodaruje teren wokół inwestycji Południk 17 we Wrocławiu.

Kompetencje, które zbudowaliśmy w Archicom, pozwalają nam dziś na samodzielne prowadzenie kompleksowych projektów na rynku nieruchomości. Korzystamy w tym celu z wewnętrznych zasobów, ale chętnie współdziałamy również z zaufanymi podmiotami zewnętrznymi. W ostatnich dniach na drodze przetargu wyłoniliśmy generalnego wykonawcę jednej z naszych wrocławskich inwestycji. Osiedle Południk 17 zrealizuje dla nas notowana na GPW spółka Budimex, czyli największa firma budowlana w Polsce – mówi Grzegorz Czyżewski, dyrektor ds. przetargów i kontrakcji w Archicom.

Kontrakt ten   stanowi kolejny krok do realizacji przyjętej przez nas strategii, którą wyznaczyliśmy i sumiennie podążamy, aby efektywnie i dynamicznie rozwijać firmę stawiając na jakość, terminowość i przewidywalność. Nie zwalniamy więc tempa i jesteśmy przekonani, że wspólne działanie tak dużych podmiotów jak Archicom i Budimex przyniesie tylko korzyści dla obu firm – mówi  Andrzej Schmalenberg – Dyrektor Oddziału Południowego Budownictwa Ogólnego Budimex.

Postanowienia umowy są zgodne ze standardami rynkowymi w zakresie kontraktów dotyczących robót budowlanych, w szczególności w zakresie gwarancji, rękojmi.

Nowo podpisana umowa w dniu 17 kwietnia 2024 potwierdza strategię rozwoju firmy Archicom, której celem krótkoterminowym jest sprzedaż 3000 mieszkań w skali roku, a średniookresowym 4000 mieszkań. To kolejny krok w realizacji celów postawionych przez Archicom, a także potwierdzenie działań na szeroką skalę, z najlepszymi i największymi firmami na rynku.

źródło: informacja prasowa Archicom
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ