Partner serwisu
12 kwietnia 2024

Develon wprowadza na rynek nową koparkę wyburzeniową DX140RDM-7

Kategoria: Aktualności

Firma Develon, dawniej znana jako Doosan Construction Equipment, wprowadziła na rynek nową maszynę DX140RDM-7, stanowiącą uzupełnienie linii koparek wyburzeniowych. Podobnie jak trzy większe modele (od 31 do 61 ton), nowa koparka rozbiórkowa DX140RDM-7 o masie 22,5 t zapewnia wiele konfiguracji do wyboru, oferując klientom szereg rozwiązań zależnie od wykonywanych prac, włącznie z wersją wielozadaniową, która może być wykorzystywana do innych zastosowań poza pracami wyburzeniowymi.

Jeszcze większy wybór dzięki DX140RDM-7

DX140RDM-7 oferuje większy wybór możliwości, począwszy od konfiguracji stałej,  dostępnej wyłącznie w tym modelu. W tym wariancie maszyna jest wyposażona w wysięgnik wyburzeniowy, bez możliwości wymiany. Jednak podobnie jak większe maszyny z gamy, DX140RDM-7 jest dostępna także w wersji, wykorzystującej wysięgnik modułowy wraz z mechanizmem blokady hydraulicznej, co pozwala użytkownikowi wybierać pomiędzy ramieniem wyburzeniowym, a ramieniem kopiącym na tej samej maszynie. 

W konfiguracji stałej model DX140RDM-7 charakteryzuje się imponującym zasięgiem, który pozwala na pracę z osprzętem wyburzeniowym do wysokości maksymalnej 16 m. Zalecana maksymalna masa narzędzia roboczego w tym trybie wynosi 1450 kg. Podobnie jak inne modele z linii koparek wyburzeniowych, DX140RDM-7 zapewnia doskonałe pole widzenia, odchylaną kabinę pod kątem 30 stopni, szczególnie przydatnym przy pracach rozbiórkowych na wysokości.  

W wersji wymiennej DX140RDM-7 wysokość do sworznia i maksymalna masa narzędzia roboczego wynoszą odpowiednio 14 m i 1450 kg (z uwzględnieniem opcjonalnej 2 m przedłużki). Wszystkie podzespoły takie jak podwozie, odchylana kabina i gąsienice pozostają jednakowe w obydwu konfiguracjach, różnice dotyczą modułowej konstrukcji wysięgnika oraz mechanizmu blokady hydraulicznej, które pozwalają użytkownikom na wybór pomiędzy ramieniem wyburzeniowym, a ramieniem kopiącym. 

Nowatorska konstrukcja sprawia, że procedura zamiany pomiędzy wysięgnikiem rozbiórkowym, a wysięgnikiem do prac ziemnych jest łatwa do przeprowadzenia i pozwala na wykonywanie różnych rodzajów prac przy tym samym projekcie. Specjalny stojak umożliwia sprawną wymianę wysięgników, z wykorzystaniem hydraulicznych i mechanicznych szybkozłączy. Układ siłowników zamyka sworznie blokujące, co ułatwia wykonanie procedury. 

Konstrukcja z wymiennymi wysięgnikami pozwala również na montaż wysięgnika do prac ziemnych na dwa sposoby, co łącznie tworzy trzy konfiguracje maszyny podstawowej. 

Hydraulicznie regulowane podwozie

DX140RDM-7 posiada hydraulicznie regulowane podwozie, z możliwością rozsunięcia go do szerokości 3,7 m, co zapewnia optymalną stabilność podczas prac wyburzeniowych. Podwozie można hydraulicznie zsunąć do 2,5 m szerokości, co doskonale sprawdza się przy transporcie maszyny. Mechanizm wykorzystuje konstrukcję z wewnętrznym siłownikami ze stałym smarowaniem, co ogranicza opory podczas ruchu i pomaga zapobiegać uszkodzeniom podzespołów. 

Podobnie jak we wszystkich koparkach wyburzeniowych Develon standardowe zabezpieczenia w DX140RDM-7 obejmują osłonę kabiny FOGS, zawory bezpieczeństwa na siłownikach wysięgnika, wysięgnika pośredniego i ramienia oraz układ ostrzegania
o niestabilnością maszyny. 

Podstawowe dane techniczne koparki wyburzeniowej Develon DX140RDM-7

Masa robocza (z ramieniem wyburzeniowym):   22,5 t
Maksymalna masa narzędzia:   1,25/1,45 t
Maksymalna wysokość do sworznia:   14000 mm/16000 mm
Szerokość całkowita (wysunięcie):   3700 mm
Szerokość całkowita (wsunięcie):  2500 mm
Wysokość całkowita (kabina): 3020 mm
Długość całkowita: 10510 mm
Promień obrotu z tyłu: 1525 mm
Maksymalna wysokość zasięgu sworznia do kopania (ugięte ramię do kopania): 6000 mm
Maksymalna wysokość zasięgu sworznia do kopania (proste ramię do kopania): 8000 mm
Rozstaw gąsienic (od środka do środka) 3200 mm
Szerokość transportowa  2590 mm
Szerokość ogniwa gąsienicy 500/600 mm
Prędkość jazdy:   niski zakres – 2,9 km/h         wysoki zakres – 4,7 km/h

Silnik (SAE J1995 netto)/(SAE J1349 netto) 86 kW (115 KM)/81,6 kW (109 KM)

Więcej informacji na temat sprzętu budowlanego firmy Doosan można znaleźć na stronie: www.eu.develon-ce.com i www.maszynybudowlane.pl.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ