Partner serwisu
21 marca 2024

Hitachi Energy i BluVein przyspieszają elektryfikację flot ciężkich po-jazdów górniczych

Kategoria: Aktualności

Współpraca zapewnia połączenie rozwiązań w zakresie bezpiecznego dostarczania energii elektrycznej do pojazdów górniczych napędzanymi silnikami elektrycznymi o masie do 400 ton i dekarbonizacji operacji wydobywczych.

Hitachi Energy i BluVein przyspieszają elektryfikację flot ciężkich po-jazdów górniczych

Hitachi Energy i BluVein, innowator w dziedzinie technologii dynamicznego ładowania, podpisały protokół ustaleń (MoU) w celu przyspieszenia elektryfikacji flot ciężkich pojazdów górniczych i rozwiązania jednego z największych wyzwań w zakresie dekarbonizacji działalności kopalni.

Zaawansowana technologia elektroniki mocy i ładowania cyfrowego Hitachi Energy umożliwia technologii ładowania e-rail BluVein bezpieczne i niezawodne dostarczanie energii elektrycznej do pojazdów o masie do 400 ton podczas transportu materiałów.

Współpraca przyspieszy rozwój szybkiego i elastycznego rozwiązania dynamicznego ładowania wysokiej mocy dla kopalni odkrywkowych i podziemnych oraz kamieniołomów na całym świecie. BluVein skupi się na swojej najnowocześniejszej technologii e-rail i podłączeniu ciężarówki, którą Hitachi Energy uzupełni o zaawansowaną elektronikę mocy i rozwiązania cyfrowe do zasilania i monitorowania całego systemu.

Strategiczna współpraca z BluVein umożliwi naszym klientom z branży wydobywczej wypróbowa-nie dynamicznych rozwiązań ładowania nowej generacji, niezbędnych do osiągnięcia celów zero-wej emisji netto bez uszczerbku dla praktyk operacyjnych lub produktywności - powiedział Marco Berardi, dyrektor biznesu rozwiązań i usług w zakresie sieci i jakości energii w Hitachi Energy. – Wierzymy, że to nowe, wspólne podejście zapewni realizację naszego celu, jakim jest przyspie-szenie przejścia na całkowicie elektryczne górnictwo i osiągnięcie neutralnej węglowo przyszłości.


– Porozumienie to wspiera misję BluVein polegającą na współpracy z liderem technologicznym w celu dostarczania uniwersalnego dynamicznego złącza, które ułatwi eliminację wykorzystywania paliw kopalnych w górnictwie i pomoże napędzać przemysł na całym świecie, aby osiągnąć cele dekarbonizacji - powiedział James Oliver, dyrektor generalny BluVein. – Razem pomagamy bran-ży przejść w kierunku bardziej zrównoważonej i odpowiedzialnej przyszłości.

Hitachi Energy i BluVein badają również pozapojazdowe wymagania sprzętowe dla BluVein1 dla podziemnych i mniejszych flot, jednocześnie aktywnie współpracując nad BluVein Proving Gro-unds budowanym obecnie w Queensland w Australii.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ