Partner serwisu
18 marca 2024

Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A. w nowej odsłonie. W odpowiedzi na nowe wyzwania budownictwa

Kategoria: Aktualności

Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju (DDTiR) oraz Laboratorium Betonu, po ponad dwóch dekadach działalności w strukturach Cement Ożarów S.A., przeszły gruntowną modernizację. – Właśnie poprzez badania, doradztwo techniczne, wsparcie laboratoryjne oraz edukację, chcemy odpowiadać na nowe wyzwania budownictwa i zmieniającego się świata – mówi Mariusz Adamek, Dyrektor Zarządzający, Prezes Zarządu Cement Ożarów S.A. – Jest to niewątpliwie nowa wartość dodana dla naszych Partnerów Handlowych.

Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A. w nowej odsłonie. W odpowiedzi na nowe wyzwania budownictwa

PRZESZŁOŚĆ

Cementownia Ożarów S.A. (obecnie Cement Ożarów S.A.) już w 1998 r. powołała Biuro Doradztwa Technicznego, a w 2000 r. uruchomiła przy nim Laboratorium Betonów, wówczas jedno z najnowocześniejszych w Polsce. 4-osobowy zespół biura pracował wtedy pod kierownictwem Jarosława Buczka.

Głównym celem tych działań było wsparcie obecnych i przyszłych Partnerów Handlowych oraz służb sprzedaży. Laboratorium zostało zaprojektowane, wykonane i wyposażone zgodnie z wymogami polskich jednostek akredytujących oraz europejskich standardów i świadczyło usługi badawcze w zakresie betonu towarowego i wyrobów betonowych – wspomina Marek Majcher, Dyrektor Komunikacji i Relacji Zewnętrznych, Członek Zarządu Cement Ożarów S.A., który ponad dwie dekady temu, jako Dyrektor Handlowy, otwierał Biuro Doradztwa Technicznego. – Minęły 24 lata, w trakcie których cały przemysł cementowo- -betonowy bardzo mocno rozwijał się, modernizował oraz wykonywał milowe kroki w zakresie poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Wraz z tymi działaniami zmieniało się także Biuro Doradztwa Technicznego i laboratorium do badania betonów tak, aby sprostać wymaganiom rynku, potrzebom Partnerów Handlowych i umożliwić dalszy rozwój firmy – dodaje Marek Majcher.

STAN OBECNY

Na przestrzeni lat, rola biura uległa diametralnej przemianie. Dziś Dział Doradztwa Technicznego i Rozwoju (DDTiR) oraz Laboratorium Betonu, budują strategię handlową w zakresie techniczno-technologicznym oraz laboratoryjnym, poprzez współpracę z Partnerami Handlowymi oraz rozwój i optymalizację portfolio produktów. Misją firmy jest współtworzenie przestrzeni do życia urzeczywistniając marzenia inwestorów oraz wizje projektantów, a rozwiązania są częścią otaczającego nas świata, odpowiadają potrzebom przyszłości w zakresie trwałości, stylistyki i ekologii.

Zdaniem Artura Paszkowskiego, Dyrektora ds. Doradztwa Technicznego i Rozwoju Cement Ożarów S.A. właśnie te dwie role, są kluczowe w aspekcie zarówno działań zespołu jak i dalszego rozwoju całej firmy.

Wspieranie Partnerów Handlowych w zakresie doradztwa technicznego i technologicznego na kontraktach infrastrukturalnych, w tym przede wszystkim przy budowie dróg i mostów, w budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym oraz specjalistycznym, na wytwórniach betonu i zakładach produkcyjnych, przy produkcji betonu towarowego oraz prefabrykacji ciężkiej, przy produkcji elementów wibroprasowanych, betonu komórkowego i suchych mieszanek, zaczyna się już na etapie dokładnej analizy dokumentacji technicznej – mówi Artur Paszkowski. – Oferujemy szeroką wiedzę i doświadczenie oraz obsługę laboratoryjną w celu realizacji wyznaczonych celów. Kreujemy i wdrażamy szyte na miarę rozwiązania.

Poprzez badania i doradztwo, DDTiR w ostatnich latach uczestniczył w realizacji kluczowych inwestycji w Polsce m.in.:

 • budowa I i II linii metra w Warszawie,
 • budowa Stadionu Miejskiego w Białymstoku,
 • rozbudowa Lotniska Chopina w Warszawie,
 • projekt i budowa drogi ekspresowej S17 Warszawa - Lublin (5 odcinków),
 • budowa dróg kołowania i płyt postojowych po zachodniej stronie Lotniska w Radomiu,
 • budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku Naprawa – Skomielna Biała – Chabówka (Zakopianka) wraz z 2 km tunelem,
 • budowa płyty fundamentowej pod blok energetyczny Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy,
 • projekt i budowa drogi ekspresowej S19 Lublin – Rzeszów (13 odcinków),
 • budowa i przebudowa stacji Rzeszów Główny,
 • budowa farm wiatrowych m.in. Korytnica II, Laszki, Zalesie, Grajewo II, Nozdrzec, Dzwola,
 • budowa hali widowiskowo-sportowej „Urania” w Olsztynie,
 • budowa autostrady A2 Mińsk Mazowiecki – Siedlce (3 odcinki).

DDTiR współpracuje praktycznie ze wszystkimi działami Cement Ożarów S.A.: Sprzedaży, Produkcji, Procesu, Kontroli Jakości i Marketingu. Swoje zadania realizuje w ścisłej współpracy z uczelniami technicznymi, instytutami naukowymi i laboratoriami zewnętrznymi. Kreuje, współtworzy, bada, udoskonala i wdraża nowe, najbardziej wartościowe rozwiązania. DDTiR jest jednocześnie jedyną komórką w firmie, która funkcjonuje w życiu produktu od A-Z.

Najlepszym świadectwem profesjonalizmu i wysokich kompetencji całego zespołu było zwycięstwo w konkursie technologicznym Power Concrete, podczas X Konferencji Dni Betonu w 2018 roku, która jest jednym z największych wydarzeń naukowo- technicznych budownictwa w Polsce i Europie.

Skład osobowy i zakres modernizacji DDTiR - rozbudowa przestrzeni biurowej, budowa sali szkoleniowo-konferencyjnej oraz modernizacja, digitalizacja i poprawa warunków pracy w Laboratorium Betonu, spełniającego najwyższe światowe standardy, zaopatrzonego w nowoczesne i specjalistyczne urządzenia badawcze, umożliwiające bardzo dobre odwzorowanie warunków produkcyjnych, wytrzymałościowych i trwałościowych wyrobów betonowych - dają pełną paletę narzędzi, niezbędnych do wychodzenia naprzeciw oczekiwaniom Partnerów Handlowych.

PRZYSZŁOŚĆ

Przyszłość związana z obniżaniem emisji CO2 stawia przed budownictwem i DDTiR kolejne wyzwania. Chcemy obniżać ślad węglowy w ramach programu EKO Formuła, który promuje holistyczne podejście do produktu.

Będziemy wdrażać innowacyjne rozwiązania na bazie cementów redukujących emisję CO2 przy jednoczesnym zachowaniu wysokich parametrów finalnych produktów.

Dbając o zrównoważony rozwój, będziemy tworzyć i aktualizować dokumentacje techniczne, poszukiwać alternatywnych surowców mineralnych, tworzyć innowacyjne produkty i rozwiązania produktowe, w tym również kreować trendy rynkowe. Będziemy dalej mocno wspierać naszych Partnerów Handlowych podczas realizacji inwestycji, wykorzystując nowoczesny park maszyn i urządzeń naszego zmodernizowanego Laboratorium Betonu.

Zadaniami DDTiR są/będą również szkolenia, edukacja oraz kształtowanie świadomości nie tylko Partnerów Handlowych, ale również młodych pokoleń inżynierów oraz lokalnych społeczności.

Właśnie poprzez badania, doradztwo techniczne, wsparcie laboratoryjne oraz edukację, chcemy odpowiadać na nowe wyzwania budownictwa i zmieniającego się świata – zapowiada Mariusz Adamek, Dyrektor Zarządzający, Prezes Zarządu Cement Ożarów S.A.

CEMENT OŻARÓW S.A. jest czołowym producentem cementów, a także spoiwa hydraulicznego. Produkuje około 3 milionów ton cementu rocznie. Oferuje rozwiązania dla zrównoważonego budownictwa o wysokiej jakości i stabilności. Spółka zaopatruje różne segmenty budownictwa – począwszy od produkcji betonu towarowego, przez prefabrykację, aż po suche mieszanki i beton komórkowy. Do kluczowych produktów należą cementy: CZYSTY, MOCNY i SPRAWNY. W ciągu ostatnich 5 lat wdrożono kilka niskoemisyjnych produktów, takich jak: SZYBKI, JASNY, ZAWODOWY, DROGOWY oraz HUTNICZY.

Cementowania znajdująca się w Karsach, koło Ożarowa (woj. świętokrzyskie) posiada największy w Europie piec do wypału klinkieru, a także nowoczesny, bezobsługowy system załadunku cementu zintegrowany z portalem do składania zamówień on-line. Dysponuje flotą 300 cementowozów oraz realizuje dostawy poprzez składy producenta w Białymstoku, Gdańsku i Olsztynie. Doświadczeni eksperci i technolodzy świadczą usługi związane z rozwojem technologii betonowych, również w aspekcie obniżania emisji. Cement Ożarów S.A. zatrudnia w Polsce ponad 550 pracowników.

Cement Ożarów S.A. jest częścią Grupy CRH, która jest światowym liderem w swojej branży i wiodącym producentem oraz dostawcą szerokiego asortymentu materiałów budowanych, produktów oraz innowacyjnych rozwiązań, wykorzystywanych do realizacji wielu projektów inwestycyjnych. W Polsce Grupa CRH zatrudnia ponad 2,5 tysiąca pracowników, na świecie zaś pracuje dla niej 76 tys. osób w 29 krajach.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ