Partner serwisu
15 marca 2024

Bobcat wprowadza nową rodzinę obrotowych ładowarek teleskopowych

Kategoria: Aktualności

Produkty ofertowe zarówno w Europie, jak i na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Firma Bobcat wprowadziła nową linię obrotowych ładowarek teleskopowych na rynki w Europie oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Nowa linia obejmuje dziewięć modeli zgodnych z normą Stage V na rynek europejski, o wysokości podnoszenia 18–39 m oraz udźwigu od 5 do 8 ton. Uzupełniają je cztery modele napędzane silnikami Stage IIIA, przeznaczone na rynki Bliskiego Wschodu i Afryki, o wysokości podnoszenia 18–26 m i udźwigu 5–6 ton.

Modele z wysokościami podnoszenia od 18 do 26 m są zasilane silnikiem Deutz, a modele z większą wysokością od 27 do 39 m wykorzystują silniki Volvo. Ci sami producenci silnika zaopatrują zarówno modele Stage IIIA oraz Stage V, co ułatwia konserwację i szkolenia.

Jednym z kluczowych aspektów nowej linii obrotowych ładowarek teleskopowych jest objęta patentem kabina panoramiczna, zapewniająca najlepsze pole widzenia na rynku oraz szereg rozwiązań takich jak:

  •     W pełni zamknięte i ciśnieniowe środowisko operatora.
  •     Pełna filtracja powietrza.
  •     Certyfikat ROPS (konstrukcja chroniąca przed przetoczeniem).
  •     Certyfikat FOPS (konstrukcja zabezpieczająca przed spadającymi przedmiotami).
  •     Klimatyzacja w standardzie.
  •     Brak ścianek z przodu (konstrukcja inspirowana kabinami dźwigów).
  •     Łatwo regulowana kolumna kierownicy.
  •     Wygodny fotel z pełną regulacją.
  •     Kabina jest również wyposażona w praktyczne drzwi: otwierane na 90° oraz 180°, zarówno w górnej jak i dolnej części.

Wewnątrz kabiny wszystkie obrotowe podnośniki teleskopowe są wyposażone w nowy pulpit z wyświetlaczem 7- lub 12-calowym, zapewniającym trzy różne widoki: klasyczny wykres obciążeń w czasie rzeczywistym; nowy dynamiczny wykres obciążeń wysięgnika – pokazujący tylko obszar, w którym operator może bezpiecznie poruszać się z ładunkiem oraz widok 360° z góry.

Kabina oferuje również dodatkowe elementy wykończenia wnętrz oraz dodatkową lampę diodową za fotelem operatora zapewniającą dodatkowe oświetlenie w kabinie. Układ zdalnego sterowania podnośnika teleskopowego może być teraz przechowywany w nowym, specjalnym schowku. Pod lewym podłokietnikiem umieszczono również nową lampę diodową, która włącza się po otwarciu drzwi i oświetla podłogę, co ułatwia wsiadanie do kabiny.

Ułatwiony dostęp do kabiny

Nowe obrotowe podnośniki teleskopowe mają łatwiejszy dostęp do kabiny dzięki umiejscowieniu i modyfikacji drabinki. Drabinka jest teraz wyposażona w dwie poręcze, które ułatwiają korzystanie z niej, jest też umieszczona bardziej centralnie z przodu kabiny. Dodatkowa drabinka – umieszczona z tyłu, z prawej strony maszyny – również dostępna jest w standardzie i jest szczególnie przydatna podczas serwisowania tylnej części wysięgnika.

Na joysticku umieszczono nowy przycisk, który pozwala operatorowi łatwo ustawić nadwozie względem drabinek z lewej i prawej strony ładowarki.

Podstawowe modele w nowej linii obrotowych ładowarek teleskopowych Bobcat zapewniają wybór rozwiązań w czterech najpopularniejszych segmentach rynku określanych wysokością podnoszenia, tj. 18 m, 21-22 m, 25-26 m oraz 30-32 m. Bobcat oferuje również dodatkowe modele w tych segmentach z udźwigiem zwiększonym o 1 tonę.

Nowa linia pozwala również na obsługę piątego segmentu 27, 35 i 39 m z większym udźwigiem do 8 ton.

Rozwój rynku obrotowych ładowarek teleskopowych

Rynek obrotowych ładowarek teleskopowych zwiększa się na całym świecie i 2023 r. sprzedano ponad 4500 maszyn. Branża silnie koncentruje się w Europie (85%) – Włochy, Niemcy, Francja i kraje Beneluksu odpowiadają za 76% rynku europejskiego. Ameryka Północna stanowi 10% rynku światowego, a pozostałe 5% rozproszone jest po całym świecie.  

Więcej informacji na temat firmy i produktów Bobcat znajduje się na stronie www.bobcat.com

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ