Partner serwisu
13 listopada 2023

FABE realizuje projekty infrastrukturalne, a także budowę nieruchomości za ponad miliard złotych

Kategoria: Aktualności

FABE skutecznie realizuje swoją misję bycia wiodącą firmą budowlaną, specjalizującą się w budowie i modernizacji dróg wojewódzkich, krajowych i ekspresowych. Liczba zrealizowanych projektów, ich zasięg oraz złożoność rosną z roku na rok, w znaczący sposób przyczyniając się do tego, by po drogach jeździło się nie tylko szybciej, ale przede wszystkim bezpieczniej. Najwyższa jakość, ambitne cele i inżynieryjna precyzja to filary FABE, które ułatwiają rozwój infrastruktury w Polsce. 

FABE realizuje projekty infrastrukturalne, a także budowę nieruchomości za ponad miliard złotych

Infrastruktura drogowa w Polsce, choć stale jest modernizowana i rozbudowywana, wciąż pozostawia wiele do życzenia. Najlepiej wiedzą o tym kierowcy, ale i włodarze miast, których często jednym z głównych celów jest właśnie poprawa bezpieczeństwa na drogach. FABE z sukcesami realizuje projekty budowy i modernizacji dróg z zachowaniem najwyższej jakości usług. Jest to możliwe dzięki połączeniu innowacyjnych technologii, najnowocześniejszego sprzętu, wiedzy eksperckiej kadry kierowniczej oraz zaangażowaniu pracowników. To zostało potwierdzone przez zleceniodawców oraz lokalne władze.

Aktualnie trwają prace na odcinku Tychów Stary – Starachowice (droga wojewódzka nr 744) wraz z budową obwodnicy Starachowic, na obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego – droga krajowa nr 9, przy budowie drogi ekspresowej S7 na odcinku Miechów – Szczepanowice. Jedną z najbardziej złożonych inwestycji jest budowa obwodnicy Morawicy i Woli Morawskiej w ciągu drogi krajowej nr 73. W ramach prac powstanie estakada o rozpiętości przęsła ok. 110 metrów i długości 456 m, która budowana jest w technologii betonowania nawisowego. Ukończenie inwestycji zaplanowano na 2026 r. 

W 2023 roku FABE podpisała również umowy na budowę południowej obwodnicy Morawicy (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 766 od skrzyżowania z projektowaną obwodnicą drogi krajowej nr 73) oraz na wykonanie infrastruktury w Parku Technologicznym w Książu Wielkim.

Wyrazista tożsamość FABE
Wejście na rynek, w którym od lat funkcjonują duzi i znani gracze, zawsze stanowi nie lada wyzwanie, dlatego FABE już na start postawiła poprzeczkę wysoko, stawiając sobie coraz to ambitniejsze cele.  
Wierząc, że w drodze do sukcesu nie ma miejsca na półśrodki, od początku swojego istnienia postawiła na najwyższą jakość - zarówno sprzętu, jak i usług. Oprócz budowy i modernizacji dróg, firma zajmuje się także budową obiektów inżynierii lądowej oraz wodnej, robotami budowlanymi związanymi ze wznoszeniem budynków, robotami specjalistycznymi, wynajmem, dzierżawą oraz transportem. Dzięki tak elastycznej ofercie, nawet najbardziej złożone projekty firma zawsze stara się realizować w terminie i ku zadowoleniu zleceniodawcy. Współpraca z najlepszymi jest mocnym elementem tożsamości firmy. Nie oznacza to jednak zamknięcia się na młode talenty.

Najwyższa jakość sprzętu i usług
 FABE dysponuje potężnym zapleczem produkcyjnym (m.in. nowoczesną wytwórnią asfaltu znajdującą się w Radkowicach o wydajności 240 ton na godzinę, spełniającą najwyższe europejskie wymagania środowiskowe) oraz własnym parkiem nowych i wyposażonych w najnowszą technologię maszyn. Przy projektach na taką skalę istotne jest bowiem nie tylko samo wykonanie prac, ale także troska o środowisko naturalne, dlatego flota FABE posiada m.in. technologię zmniejszającą emisję spalin. Wysokie standardy pracy potwierdza certyfikat systemu zarządzania jakością PN-EN ISO 9001:2015, który jest międzynarodową normą oraz współpraca z NATO - dowód zaufania i ogromne wyróżnienie. Firma nie preferuje korzystania z podwykonawców, ponieważ dysponuje własnymi zasobami. 

 

****
FABE specjalizuje się w budowie i modernizacji infrastruktury drogowej na terenie całej Polski. FABE dysponuje rozwiniętym zapleczem produkcyjnym (m.in. wytwórnia mas bitumicznych, Mobilne Węzły Betoniarskie) oraz szeroko wyposażonym parkiem maszyn. Dzięki korzystaniu z najnowszych technologii, firma zajmuje się także projektowaniem oraz budową konstrukcji inżynieryjnych, robotami budowlanymi, robotami specjalistycznymi, dzierżawą oraz transportem. 

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ