Partner serwisu
13 listopada 2023

DEVELON wchodzi na europejski rynek spycharek z nowym modelem DD130

Kategoria: Aktualności

Nowy model DD130 zapewnia dużą widoczność, komfort użytkowania, odpowiednie rozwiązania technologiczne i łatwość serwisowania.

DEVELON wchodzi na europejski rynek spycharek z nowym modelem DD130

Firma DEVELON, dawniej Doosan Construction Equipment, wraz z wprowadzeniem nowego modelu DD130 weszła na europejski rynek spycharek. Nowa spycharka DD130 oferuje szeroki zakres interesujących funkcji, dzięki czemu stanowi doskonałe rozwiązanie do równania terenu podczas realizacji projektów budownictwa mieszkaniowego i lekkiego budownictwa komercyjnego. 

Duża widoczność

Jedną z największych różnic pomiędzy modelem DD130, a innymi markami spycharek jest widoczność lemiesza. Przednia komora silnika ma węższą konstrukcję, która ułatwia operatorom obserwację pracy lemiesza. Inne cechy DD130 zapewniające optymalną widoczność,
to m.in.:

 •     Filtr wstępny schowany w komorze silnika, aby zapewnić maksymalną widoczność  z przodu,
 •     Elektroniczny układ chłodzenia przeniesiony do tylnej części spycharki,
 •     Maksymalna powierzchnia szyby dzięki niskoprofilowym przednim słupkom kabiny,
 •     W pełni przeszklone drzwi zapewniają pełną widoczność środowiska pracy, 

Oferująca jeszcze lepszą widoczność i bezpieczeństwo standardowa kamera cofania zapewnia operatorom dodatkowy widok na otoczenie spycharki. 8-calowy kolorowy wyświetlacz Smart Touch pokazuje obraz z kamery cofania. Standardowo montowane są również lampy robocze LED o wysokim natężeniu światła oraz cztery wysokiej jakości pióra wycieraczek.

Pełny komfort użytkowania

Spycharka DD130 posiada w pełni regulowany, podgrzewany fotel, który zapewnia wysoki poziom komfortu użytkownika. Operator ma pełną kontrolę nad maszyną dzięki dwóm płynnie działającym, precyzyjnym joystickom elektronicznym. Fotel i joysticki poruszają się płynnie za sprawą układu zawieszenia pneumatycznego, który tłumi wszelkie drgania.

Zaawansowane rozwiązania technologiczne

Zaawansowane rozwiązania technologiczne zastosowane w spycharce DD130 zapewniają większą precyzję, co pozwala operatorom realizować najbardziej wymagające projekty. Układ równania 2D (Dozing Assist) ułatwia precyzyjne równanie terenu – nawet w przypadku początkujących operatorów. Operator wprowadza wymagane dane wejściowe, a maszyna steruje funkcjami lemiesza, tak aby szybciej i z większą dokładnością ukończyć zadanie. Nie jest wymagany system GPS ani stosowanie laserów.

Łatwe serwisowanie

Model DD130 jest standardowo wyposażony w elektronicznie sterowaną przechylaną kabinę, która zapewnia dostęp do podzespołów wewnętrznych. Spycharkę można uruchomić podczas przeprowadzania diagnostyki lub naprawy – nawet przy przechylonej kabinie.

Standardowo montowany liniowy filtr wstępny wydłuża okres eksploatacji filtra i jest zintegrowany z filtrem powietrza. Niezwykle kompaktowy, mieszczący się w komorze silnika, samoczyszczący i bezobsługowy układ wlotowy może usuwać różne zanieczyszczenia, w tym błoto, śnieg, liście, trociny i plewy.

Podwozie spycharki zostało zaprojektowane z myślą o wygodnej i ekonomicznej konserwacji. Obszary podwozia, które w naturalny sposób ulegają większemu zużyciu, są łatwo dostępne. Na przykład zdejmowany panel boczny zapewnia dostęp do obszaru, w którym można dodać smar do układu naprężania podwozia. Klienci mogą zamawiać części zamienne za pośrednictwem lokalnego dystrybutora.

System telematyczny to standardowa funkcja spycharki DD130, która ułatwia klientom zdalne monitorowanie i konserwację maszyny. Mogą oni monitorować stan, lokalizację i produktywność spycharki za pomocą łatwej w obsłudze aplikacji mobilnej i strony internetowej. Dostawca również może mieć wgląd w stan sprzętu i powiadomić klienta, gdy konieczne będzie przeprowadzenie serwisowania w celu zminimalizowania przestoju maszyny.

Dane techniczne spycharki DD130

 • Moc silnika (brutto): 117 kW (156,9 KM)
 • Masa robocza: 15 300 kg
 • Szerokość standardowego lemiesza LGP: 3300 mm i 3 m w pozycji transportowej (objętość 3,5 m3) i gąsienice 710 mm
 • Szerokość opcjonalnego lemiesza LGP: 3655 mm i 3,35 m w pozycji transportowej i gąsienice 760 mm
 • Szerokość opcjonalnego lemiesza XL: 3105 mm i 2,87 m w pozycji transportowej i gąsienice 560 mm
 • Kąt lemiesza: 25 stopni
 • Siła uciągu: 21 999 kg
 • Prędkość jazdy, maks.: 9 km/h (5,6 mil/h)
 • Kabina spycharki ma certyfikat ROPS/FOPS
źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ