Partner serwisu
11 sierpnia 2014

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w CEMEX

Kategoria: Cement i wapno

CEMEX jako pierwszy w Polsce wspólnie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu zorganizował dzień z cyklu „CSR w praktyce” w chełmskiej cementowni zapraszając media, organizacje społeczne, instytucje oraz partnerów strategicznych FOB.

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu w CEMEX

Cykl „CSR w praktyce” ma na celu wymianę wiedzy i dobryk praktyk, a także pokazanie osobom, które na co dzień zajmują się promocją społecznej odpowiedzialności biznesu jak w praktyce wygląda odpowiedzialność firmy względem środowiska, budowanie relacji ze społecznościami lokalnymi oraz jakie wyzwania wiążą się z zapewnieniem bezpieczeństwa w zakładzie produkcyjnym.

Nie zabrakło chętnych, którzy chcieli zobaczyć jakie podejście do zagadnienia odpowiedzialnego biznesu oraz zrównoważonego rozwoju na co dzień stosuje CEMEX w Cementowni Chełm.

Głównym celem wizyty była możliwość zwiedzenia zakładu, zobaczenia jak wyglądają innowacyjne rozwiązania zastosowane w cementowni, służące poprawie funkcjonowania, bezpieczeństwa, jakości produktów oraz ochrony środowiska. Cementownia w Chełmie jest liderem w substytucji paliw alternatywnych w CEMEX na świecie. Ich wykorzystanie stanowi 82%, co ogranicza w procesie produkcji zużycie węgla kamiennego.

Uczestnicy podczas wizyty obejrzeli instalację przemiału cementu, pakownię, silosy klinkieru, suszarnię oraz zakład paliw alternatywnych. Najbardziej widowiskowym punktem wycieczki był wjazd na 90-metrową wieżę wymienników oraz obserwacja pustułek, które zadomowiły się na sąsiednim kominie.

Dzień spędzony na terenie zakładu uświadomił uczestnikom spotkania, jak duża jest skala działań podejmowanych przez CEMEX w celu zmniejszenia negatywnego wpływu Cementowni Chełm na otoczenie.

 

Źródło: www.cemex.pl

Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ