Partner serwisu
28 września 2023

Budimex podpisał umowę na rozbudowę i remont drogi DK 74

Kategoria: Aktualności

Budimex zrealizuje rozbudowę drogi krajowej nr 74 między Gorajcem a Szczebrzeszynem. Inwestycja ma ważne znaczenie zarówno dla ruchu turystycznego, jak i gospodarczego. W ramach umowy na sumę 119,3 mln zł rozbudowany zostanie 8,7 ‎kilometrowy odcinek pomiędzy Gorajcem, a Szczebrzeszynem oraz ‎wyremontowana nawierzchnia o długości 1,6 km w samym ‎Szczebrzeszynie. Prace rozpoczną się po przekazaniu placu budowy (w październiku) i zakończą się we wrześniu 2025 r. 
 

Budimex podpisał umowę na rozbudowę i remont drogi DK 74

Zadaniem Generalnego Wykonawcy będzie przebudowa istniejącej drogi krajowej nr 74 na długości 8,7 km – tj. zostanie wymieniona konstrukcja i nawierzchnia całej drogi. Powstaną bezpieczne, doświetlone przejścia dla pieszych z azylami oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego jak również pięć zatok autobusowych i 7 dodatkowych jezdni zbiorczych. Na drugim odcinku w Szczebrzeszynie (ok. 1,6 km), planowany jest remont nawierzchni DK74, który zacznie się przed wjazdem do miasta, a zakończy w rejonie skrzyżowania z ul. Jana III Sobieskiego.

Inwestycja powstanie w ramach rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych  i Autostrad do 2030 r. To istotny fragment drogi krajowej 74 i kolejna budowa realizowana na trasie od S19 koło Janowa Lubelskiego do przejścia granicznego  z Ukrainą w Zosinie - przejścia, które w przyszłości wykorzystywane będzie m.in. do odbudowy Ukrainy. Droga ma też wielkie znaczenie gospodarcze i będzie służyć rozwojowi okolicznych gmin i powiatów – mówi Lech Sprawka, Wojewoda Lubelski.

Jesteśmy na Lubelszczyźnie obecni od lat, o czym świadczą dziesiątki kilometrów zbudowanych dróg przez Budimex. Natomiast na chwilę obecną jesteśmy odpowiedzialni za przebudowę dwóch odcinków dróg krajowych i dwóch odcinków drogi ekspresowej S17. Bardzo poważnie i rzetelnie traktujemy ten rynek i współpracę z lubelskim oddziałem GDDKiA. Dołożymy wszelkich starań, żeby w terminie zakończyć całą inwestycję i oddać ją do użytku publicznego. Nowa droga nie tylko zwiększy bezpieczeństwo ruchu na tym odcinku, ale pozwoli zwiedzać ten obszar Polski – Wojciech Majdyś, Dyrektor Rejonu w Budimeksie.

Termin realizacji wynosi 18 miesięcy od daty podpisania Umowy, z wyłączeniem okresów zimowych tj. od 16 grudnia do 15 marca. 

W ramach kontraktu Budimex rozbuduje skrzyżowanie Rozłopy – Szperówka.‎ Wybudowane lub przebudowane zostaną także zjazdy indywidualne i publiczne umożliwiające dostęp ‎do terenów zlokalizowanych przy drodze. Powstaną nowe przystanki autobusowe, chodniki, ścieżki rowerowe, a także przejścia dla zwierząt. W kontrakcie przewidziano także budowę oraz przebudowę rowów drogowych, sieci kanalizacyjnej deszczowej oraz zbiorników wód opadowo-roztopowych. Przebudowywane ulice zyskają nową sygnalizację świetlną oraz oznakowania. 

Budimex to jeden w największych w Polsce generalnych wykonawców dróg i autostrad. Od ponad dwóch dekad firma buduje rocznie kilkaset kilometrów dróg lokalnych, ekspresowych, autostrad oraz obwodnic.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ