Partner serwisu
19 maja 2023

Innowacyjne zastosowanie kruszyw drobnych frakcji - prelekcja Tytusa Skibińskiego

Kategoria: XV Konferencja Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku, 1-2 czerwca 2023 r., Bronisławów

,,Innowacyjne zastosowanie kruszyw drobnych frakcji. Akustyczne i środowiskowe zalety sypkiego kwarcu pochodzenia geologicznego oraz z recyklingu szkła poopakowaniowego" - to tytuł prelekcji Tytusa Skibińskiego, eksperta z branży kruszyw, którą wygłosi pierwszego dnia XV Konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku (1 czerwca br.).

Dźwiękochłonny panel, to innowacyjne rozwiązanie wykorzystujące kruszywa kwarcowe pochodzenia geologicznego o drobnych uziarnieniach. Zastosowanie frakcji drobnych, płukanych kruszyw, pozwala na skuteczne ograniczenie hałasu przy stosunkowo wąskiej grubości panelu wykonanego z naturalnych surowców. Wykorzystuje praktycznie zjawisko rozproszenia fal dźwiękowych w środowisku sypkiego kwarcu. Rozwiązanie może być stosowane wielowariantowo, począwszy od przegród między pomieszczeniami, do przykładowego wykonania jako wkłady aplikacyjne do paneli akustycznych przy ciągach komunikacyjnych.

***
XV konferencja Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku odbędzie się w dniach 1-2 czerwca 2023 r. w Bronisławowie, w hotelu Magellan. Organizatorem wydarzenia jest BMP Sp. z o.o., wydawca magazynu Surowce i Maszyny Budowlane. Rolę Honorowego Gospodarza pełnią Tomaszowskie Kopalnie Surowców Mineralnych.

 

fot. 123rf.com
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ