Partner serwisu
01 lipca 2021

Ptasie wyspy życia pełne pasji

Kategoria: XIII Konferencja Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku, Sulisław

Pasja, emocje, zaangażowanie i... ptaki - tak w skrócie można opisać prelekcję Piotra Chary, z Fundacji Zielonej Doliny Odry i Warty, ktorą wygłosił w ramach AKADEMII BMP, podczas konferencji Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku.

Ptasie wyspy życia pełne pasji

Kopalnie odkrywkowe mogą służyć przyrodzie - budujący przykład Wysp Życia w zachodniej Polsce - to tytuł prelekcji Piotra Chary, z Fundacji Zielonej Doliny Odry i Warty, prelekcji pełnej pasji, zaangazowania i emocji.

Piotr Chara to mgr inż. ochrony środowiska. Inicjator i koordynator projektów przywracających ginące gatunki siedlisk wodnych i błotnych. Wielkie uznanie społeczne zdobyły m.in. działania ukierunkowanej rekultywacji akwenów pokopalnianych, w wyniku których powstały „Wyspy Życia“. Dzięki nim obserwowany jest niespotykany dotąd sukces lęgowy wielu rzadkich gatunków ornitofauny. 

We współpracy z europejskimi instytucjami badawczymi dokumentuje życie wszystkich europejskich gatunków rybitw. Laureat krajowych i międzynarodowych konkursów fotograficznych w tematyce dzikiej przyrody.

 

 

siedziałem w I rzędzie
2021-07-05
Świetna prelekcja - dynamiczna, ciekawa, przepełniona pasją, a przede wszystkim - przybliżająca słuchaczom potrzebę dbania o dobro wspólne, jakim jest przyroda. Mamy jako branża wiele do zrobienia w tej sprawie, a jak to zrobić - pokazał nam Piotr Chara. Liczę bardzo, że to nie ostatnie spotkanie z p. Piotrem na konferencjach e-BMP!
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ