Partner serwisu
01 lipca 2021

Z nową energią na rynek żwirów i piasków

Kategoria: XIII Konferencja Nowoczesne Kopalnie Żwiru i Piasku, Sulisław

To tytuł panelu II podczas XIII konferencji Nowoczesne Koplanie Żwiru i Piasku. Panel ten poprowadził redaktor naczelny BMP, Przemysław Płonka.

Z nową energią na rynek żwirów i piasków

Zakładowa Kontrola Produkcji Kruszyw – aktualne uwarunkowania, najczęstsze problemy. Certyfikacja i nadzór w czasach pandemii. Tym referatem zaczął się panel II. Wygłosił go Tomasz Kubuszewski, z Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, Sieci Badawczej Łukasiewicz. Opisywał on, że zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady nr 305/11 na rynek wspólnotowy mogą być wprowadzane wyroby budowlane oznakowane znakiem CE. Aby umieścić na wyrobie budowlanym znak CE, należy określić jego właściwości użytkowe w Deklaracji Właściwości Użytkowych, co jest z kolei poprzedzone określeniem typu wyrobu na podstawie badań oraz wdrożeniem systemu zakładowej kontroli produkcji. W przypadku kruszyw może się to odbywać w systemie oceny 4 (bez udziału jednostki notyfikowanej) lub 2+ (z udziałem takiej jednostki) oceny i weryfikacji stałości właściwości użytkowych.

Następnie referat pn. Nowoczesne rury warstwowe do hydrotransportu mediów abrazyjnych wygłosił Grzegorz Dąbek z firmy RADPOL S.A. - Firma Radpol raczkuje w branży wydobywczej, mimo że na rynku jest już od 40 lat. Wszystko, co robimy, tworzymy poprzez innowację, chcemy spełniać oczekiwania klientów jako grupa doświadczonych specjalistów - mówił Grzegorz Dąbek.

 

Nowoczesne zakłady stacjonarne Powerstone Giga, to tytuł prezentacji Rafała Czapskiego z firmy Powerstone Sp. z o.o. - Kompleksowa budowa pod klucz zakładów stacjonarnych i semi-mobilnych to nasza specjalność. Chciałbym skupic się na ofercie produktowej Terex Washing Systems - mówił Rafał Czapski. Prelegent przybliżył parametry i funkcjonalności Aggresand 206,

 

O wydłużeniu żywotności elementów przy transporcie urobku opowiedział Mateusz Gierek z Castolin Sp. z o.o. - Spawaj naprawczo, oszczędzaj więcej - to nasza misja od 114 lat - podkreślał Mateusz Gierek. Firma Castolin Eutectic założona w 1906 roku jest dzisiaj światowym liderem w branży konserwacji i zabezpieczania powierzchni oraz specjalnych połączeń z zastosowaniem technologii spawania, lutowania i powlekania. - Zapewniamy sprawdzone, wartościowe rozwiązania branżom wykorzystującym zaawansowane technologie materiałów na całym świecie - zakończył prelegent.

 

Ostatnia prezentacja została wygłoszona przez Włodzimierza Bema, przedstawiciela Gospodarza Honorowego tej konferencji. Efektywność – niekończąca się historia na przykładzie Kopalni Kruszywa Naturalnego Żelazna. - Efektywność musi obejmować wszystkie aspekty funkcjonowania kopalni i należy mysleć o niej już w fazie projektowania - udowadniał Włodzimierz Bem, który na przykładzie Kopalni Żelazna pokazywał wprowadzone usprawnienia.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ