Partner serwisu
15 września 2020

Wapień - surowiec przyszłości

Kategoria: XXVII Sympozjum KRUSZYWA CEMENT WAPNO, 6 listopada 2020, ONLINE

O szczegółach tego niezwykłego surowca opowie Dominik Piskorski, przewodniczący Stowarzyszenia Przemysłu Wapienniczego podczas konferencji KRUSZYWA CEMENT WAPNO 2020, 6 listopada.

Wapień - surowiec przyszłości

Stowarzyszenie Przemysłu Wapienniczego reprezentuje wiodących producentów branży wapienniczej. Członkami Stowarzyszenia są zakłady wapiennicze prowadzące działalność produkcyjną w Polsce i sprzedające swoje produkty.

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w dniu 28.12.2004 a działalność rozpoczęło na początku roku 2005. Powstało na bazie wcześniej działającego Stowarzyszenia Producentów Cementu i Wapna i jest kontynuatorem wszelkich jego działań na rzecz branży wapienniczej w Polsce.


Cele Stowarzyszenia:

Działanie na rzecz rozwoju przemysłu wapienniczego

Reprezentowanie przemysłu wapienniczego wobec władz administracji rządowej i samorządowej, wobec organów administracji państwowej w sprawach dotyczących ochrony interesów branżowych

Prowadzenie badań, pomoc we wdrażaniu i komercjalizacji nowych technologii związanych z branżą wapienniczą

Promocja i upowszechnianie wiedzy na temat produktów przemysłu wapienniczego i ich zastosowań

Działanie na rzecz ochrony środowiska

Współpraca z krajowymi, zagranicznymi i międzynarodowymi organizacjami o podobnych działaniach i założeniach programowych


W ramach szerokiego zakresu działań statutowych aktualnie działają m. in. zespoły promocyjne, których zadaniem jest rozwój zastosowań produktów branży wapienniczej na rynkach budownictwa, rolnictwa i drogownictwa. Działają również m. in. zespły problemowe w sprawie ograniczeń emisji CO2 oraz w sprawie normalizacji w ochronie środowiska.

źródło: http://www.wapno-info.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ