Partner serwisu
12 października 2021

Nowa przemysłowa przekładnia MAXXDRIVE® XT firmy NORD

Kategoria: Aktualności

NORD prezentuje nową przekładnię przemysłową, szczególnie przydatną dla systemów napędowych przenośników taśmowych.

Nowa przemysłowa przekładnia MAXXDRIVE® XT firmy NORD

Dobrze znane przekładnie przemysłowe z serii MAXXDRIVE firmy NORD zapewniają wysoki moment wyjściowy w zakresie od 15 do 240 kNm i stanowią idealny wybór dla wymagających aplikacji, takich jak mieszadła, przenośniki taśmowe, miksery, młyny, bębny czy kruszarki. NORD DRIVESYSTEMS prezentuje obecnie nową serię przekładni przemysłowych MAXXDRIVE® XT, która optymalizuje sprawdzony system modularny dla aplikacji wymagających wysokiego potencjału termicznego. Najnowsza generacja przemysłowych przekładni MAXXDRIVE XT została specjalnie zaprojektowana dla zastosowań, które wymagają niskich przełożeń w połączeniu z wysoką mocą.

 

Seria przekładni przemysłowych MAXXDRIVE od dziesięciu lat stanowi część portfolio produktów NORD i była w tym czasie stale rozwijana. Najnowsza generacja uzupełnia długo obecną na rynku serię o zoptymalizowaną pod kątem wymagających aplikacji dwustopniową przekładnię kątową, która jest szczególnie odpowiednia dla systemów przenośników taśmowych i może być łatwo dopasowana do indywidualnych wymagań. Zakres mocy i prędkości został specjalnie zaprojektowany dla zastosowań, w których wymagany jest niski zakres prędkości w połączeniu z wysoką mocą - np. w przemyśle materiałów sypkich i minerałów. W branżach tych wymagane są solidne rozwiązania odporne na zanieczyszczenia i niezawodne podczas działania w surowych warunkach operacyjnych. Z tego powodu konieczna jest także specjalna koncepcja uszczelnień, wymagająca minimalnej konserwacji, dzięki której system napędowy nie musi być wyposażony w zewnętrzne chłodzenie.

 

Rozwiązania chłodzenia dla aplikacji o wysokich mocach

 

Wyjściowy moment obrotowy dla serii MAXXDRIVE® XT zawiera się w przedziale pomiędzy 15 a 75 kNm przy przełożeniach od 6,3 do 22,4. Przekładnie MAXXDRIVE są dostępne w siedmiu zakresach mocy od 50 do 1500 kW. W przeciwieństwie do wcześniejszych konstrukcji seria jest standardowo wyposażona w mocno użebrowaną obudowę UNICASE ze zintegrowanym wentylatorem osiowym. Ze względu na zwiększoną powierzchnię korpusu oraz zastosowane osłony wentylatora, przepływ powietrza chłodzącego jest optymalny oraz osiągnięto bardzo wysoki potencjał termiczny - w wielu przypadkach dodatkowe chłodzenie nie jest wymagane. Duże łożyska walcowe oraz ich rozmieszczenie w stosunku do środka korpusu zwiększają obciążalność i wydłużają okres eksploatacji komponentów.

 

Ekonomiczny system modułowy

 

Wszystkie rozwiązania napędowe dla Klientów indywidualnych są planowane zgodnie z zasadą modułowości. Dzięki dopasowanemu systemowi modularnemu można zapewnić atrakcyjne rozwiązania dla branż wrażliwych cenowo. Zapewnia to wszechstronna oferta przetwornic częstotliwości, silników i przekładni, jak również systemów sprzęgających i hamulcowych - w każdym przypadku dostępny jest szeroki zakres opcji. Płynne działanie zapewniają rozwiązania, takie jak sprzęgła hydrokinetyczne dobrane odpowiednio do danej aplikacji czy uszczelnienia Taconite, które efektywnie chronią przed pyłem ściernym i korozją pierścienie uszczelniające wał.

 

Koncept predykcji konserwacji w systemach sieciowych

 

NORD oferuje również innowacyjne koncepcje predykcji konserwacji, szczególnie dla ciężkich przekładni przemysłowych.  Wykorzystując przetwornicę częstotliwości, sieciowe zespoły napędowe NORD przesyłają swoje dane stanu za pomocą systemu sterowania lub bezpośrednio do zabezpieczonej Chmury. Dzięki opcjonalnemu monitoringowi wibracji zmiany stanu można wykryć na wczesnym etapie i zaplanować konserwację w odpowiednim czasie. Rejestrowanie danych o wydajności zapewnia również optymalne dostrojenie systemu, jak również stałe monitorowanie stanu technicznego napędów.

 

źródło: informacja prasowa
fot. informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ