Partner serwisu
03 września 2021

Trzy warianty obwodnicy Słupska i Kobylnicy w ciągu DK21

Kategoria: Aktualności

W czerwcu br. odbyły się spotkania informacyjne z mieszkańcami w sprawie przebiegu obwodnicy Słupska i Kobylnicy w ciągu DK21. Na podstawie przeprowadzonych rozmów i otrzymanych opinii wypracowane zostały trzy warianty przebiegu obwodnicy.

Trzy warianty obwodnicy Słupska i Kobylnicy w ciągu DK21

Wszystkie osoby zainteresowane tą inwestycją zapraszamy na dodatkowe spotkania. Czekamy też na dalsze opinie. Obwodnica Słupska i Kobylnicy powstaje w ramach Programu budowy 100 obwodnic.

Po dotychczasowych spotkaniach informacyjnych dotyczących wariantów przebiegu obwodnicy Słupska i Kobylnicy w ciągu DK21 zebrano ponad tysiąc opinii od osób fizycznych, firm i samorządów. Wszystkie dokładnie przeanalizowali inwestor i projektanci.

 

Trzy warianty

W wyniku otrzymanych opinii dokonano korekty dotychczasowych rozwiązań i w efekcie wypracowano trzy warianty lokalizacji obwodnicy. Uwzględniają one liczne postulaty mieszkańców, przede wszystkim co do odsunięcia się od istniejącej zabudowy wielu miejscowości oraz ograniczenia przejść przez tereny przeznaczone pod przyszłą zabudowę mieszkaniową.

W związku z tymi wariantami organizowane są dodatkowe spotkania z mieszkańcami:

  • 6 września (poniedziałek) o godz. 17:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Siemianicach przy ul. Słupska 42,
  • 7 września (wtorek) o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej im. W. Witosa w Bierkowie przy ul. Grodzka 89.

Zapraszamy do opiniowania przedstawionych rozwiązań projektowych poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie internetowej projektu i przesłanie do Oddziału w Gdańsku GDDKiA. Czekamy na opinie osób, których inwestycja bezpośrednio dotyczy, tj. zamieszkujących lub posiadających tytuł prawny do nieruchomości na terenie następujących miejscowości: Bolesławice, Reblinko, Bierkowo, Bierkowo Osiedle, Strzelino, Strzelinko, Włynkówko, Włynkowo, Korzec, Bydlino, Swochowo, Siemianice, Bukówka, Żydzino, Jezierzyce, Jezierzyce Osiedle, Grąsino, Redzikowo, Redzikowo Osiedle, Wielogłowy oraz w zachodniej części miasta Słupska (obszar od istniejącej drogi krajowej nr 21 do zachodniej granicy miasta).

Więcej informacji na stronie projektu: www.obwodnica-slupsk-kobylnica.pl.

źródło: GDDKiA
fot. GDDKiA
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ