Partner serwisu
25 sierpnia 2021

Co warto wiedzieć o kurtynach paskowych?

Kategoria: Z życia branży

Kurtyny paskowe najczęściej stosowane są wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń - dodatkowo mogą być stosowane w trudnych warunkach, jakimi są między innymi ujemne temperatury. W branży przemysłowej i budowlanej kurtyny są wykorzystywane na naprawdę wysoką skalę, wszelkie fabryki zagrożone wybuchem czy w pomieszczeniach o wysokich wymaganiach sanitarnych i higienicznych np. w przypadku bezpośredniego kontaktu z żywnością - z którą kurtyny spokojnie można spokojnie stosować.

Co warto wiedzieć o kurtynach paskowych?

Kurtyn o specjalnym przeznaczeniu na rynku jest naprawdę mnóstwo, a więcej dokładnych i sprecyzowanych informacji na ich temat możemy przeczytać na stronie firmy, która posiada w swojej ofercie solidne i wyjątkowo skuteczne w zastosowaniu kurtyny paskowe!

Czego możemy się spodziewać, stosując dobrej jakości, elastyczne przegrody? Z pewnością ograniczenia wymiany powietrza, zminimalizowanie ryzyka wystąpienia przeciągów. W kurtynach PCV - elastyczna folia cechuje się wysokim współczynnikiem oporu cieplnego. i jest świetnym izolatorem termicznym.

Kurtyna paskowa PCV do chłodni? - likwidacja strat ciepła

Kurtyny paskowe to element najczęściej wykorzystywany w przemyśle i handlu. To przegrody wykonane z bardzo rozciągliwych i elastycznych pasów, które mają za zadanie ograniczyć przeciągi do minimum ale i również zapobiegać utracie ciepłe, ale i również doskonale wygłuszają dźwięki dochodzące z zewnątrz. Kurtyny paskowe doskonale sprawdzą się niemalże w każdej gałęzi przemysłu, są odporne na ujemne temperatury na wilgoć oraz na działanie silnych środków chemicznych.

Na rynku znajdziesz całą masę kurtyn różnego rodzaju kurtyn, o odmiennym przeznaczeniu, typach pasów, te odporne na mróz czy klasyczne przezroczyste wstęgi, które posiadają dużą wytrzymałość, co zdecydowanie predysponuje je do zastosowań przemysłowych. Osprzęt kurtyn ma bardzo prostą i nieskomplikowaną budowę - mimo to pełni naprawdę wiele funkcji*.

Funkcjonalność kurtyn paskowych - czy rzeczywiście się opłaca?

Paskowe kurtyny to przegrody ze sprężystych pasów PCV - pionowo zawieszone elementy mogą być nieprzezierne bądź przezroczyste - lecz miłośnicy kolorowych produktów, także znajdą coś dla siebie. Kurtyny bardzo często znajdują zastosowanie przy bramach i drzwiach - głównie po to, by wyciszyć hałas dobiegający z podwórza i zapobiec uciekaniu ciepłego powietrza. To bardzo mocno przemawiające do potencjalnego konsumenta cechy, których funkcjonalność jest niezwykle kusząca, jednak to nie są jedyne ich zastosowania. W zależności od tego, jakich pasów użyjesz.

Ciekawą propozycją dla zakładów fabrycznych, gdzie nagromadzenie ładunków elektrostatycznych jest bardzo duże, z powodzeniem możesz zastosować kurtyny paskowe - antystatyczne. Młyny czy firmy mające do czynienia ze składami węgla z pewnością docenią ich wyjątkowe zastosowanie. Pamiętajmy jednak o tym, aby wybór kurtyn był podyktowany warunkami otoczenia, w jakim mają zostać zamontowane oraz sposobem eksploatacji osprzętu.
* Czytaj więcej o kurtynach paskowych: https://pcvexpert.pl/kurtyny-paskowe/

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ