Partner serwisu
13 lipca 2021

Budownictwo drewniane. Wiceminister Zyska z wizytą studyjną w Cierpicach

Kategoria: Aktualności

Budownictwo drewniane, obejmujące budowę budynków mieszkalnych, było głównym tematem rozmów podczas wizyty studyjnej wiceministra klimatu i środowiska Ireneusza Zyski w zakładzie produkcyjnym w Cierpicach.

Budownictwo drewniane. Wiceminister Zyska z wizytą studyjną w Cierpicach

Konstrukcje drewniane na rynku budowlanym w Polsce

Jak podkreślił wiceminister klimatu i środowiska, spółka Polskie Domy Drewniane S.A. prowadzi działalność w celu zwiększenia dostępności mieszkań na potrzeby społeczeństwa, a w szczególności dla osób o dochodach uniemożliwiających obecnie nabycie lub wynajęcie mieszkania na zasadach komercyjnych.

Jednym z kluczowych celów strategicznych PDD S.A. jest zaspokajanie potrzeb mieszkaniowych i zwiększenie udziału konstrukcji drewnianych na rynku budowlanym w Polsce. Realizując ten projekt myślimy przyszłościowo. Chcemy by kolejne rodziny mieszkały wygodnie i w dodatku w zgodzie z naturą – mówił wiceminister klimatu i środowiska.

 

W Środzie Śląskiej

W październiku 2020 roku Spółka PDD S.A. nabyła w Środzie Śląskiej nieruchomości, na których realizowane będą inwestycje. Już w czerwcu Spółka ogłosiła konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej osiedla mieszkaniowego w zabudowie wielorodzinnej. Konkurs realizowany jest pod patronatem honorowym Ministra Klimatu i Środowiska.

Powstanie w energooszczędnej technologii, ekologicznego osiedla w Środzie Śląskiej, pozwoli na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych wielu polskich rodzin. Jest to doskonały przykład nowoczesnego budownictwa, w którym zastosowano szereg rozwiązań służących uzyskaniu wysokiej efektywności energetycznej.

Jako Ministerstwo Klimatu i Środowiska chcemy wspierać realizację przedsięwzięć w ramach budownictwa drewnianego. Są to cele strategiczne również w ramach wprowadzania europejskiego zielonego ładu – podkreślił wiceminister Zyska

 

W Łodzi i Choroszczy

Ponadto finalizowane obecnie są także inwestycje PDD S.A w Łodzi (osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, 11 lokali mieszkaniowych) i Choroszczy (osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, 20 lokali mieszkaniowych).

Koncepcja budowy domów drewnianych, osiedla w Środzie Śląskiej wpisuje się również w projekty Ministerstwa Klimatu i Środowiska: Miasto z Klimatem i Dom z Klimatem, które z kolei wiążą się z promocją programów „Czyste Powietrze”, „Mój Prąd” oraz  „Moja Woda”.    

źródło: MKiŚ
fot. MKiŚ
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ