Partner serwisu
23 czerwca 2021

CEMEX Polska ponownie w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Kategoria: Aktualności

CEMEX Polska zajął 2. miejsce w kategorii branżowej i 7. miejsce w klasyfikacji generalnej Rankingu Odpowiedzialnych Firm. Przedsiębiorstwa uwzględniane w zestawieniu są oceniane pod kątem jakości zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu. Od 2018 r. Ranking Odpowiedzialnych Firm jest organizowany przez Koźmiński Business Hub, we współpracy z Forum Odpowiedzialnego Biznesu, firmą Deloitte oraz Dziennikiem Gazetą Prawną.

CEMEX Polska ponownie w czołówce Rankingu Odpowiedzialnych Firm

Wyniki XV edycji Rankingu Odpowiedzialnych Firm poznaliśmy 18 czerwca br.

CEMEX Polska uzyskał 89 punktów na 100 możliwych. Zajął tym samym 2. miejsce w kategorii „Produkcja przemysłowa” i, podobnie jak przed rokiem, był najwyżej sklasyfikowanym przedsiębiorstwem spośród producentów materiałów budowlanych. Uplasował się także na 7. pozycji w kategorii generalnej, ex aequo z firmami: Polpharma i Lidl Polska.

– Obecność w czołówce tak prestiżowego zestawienia to z jednej strony potwierdzenie, że nasze działania na rzecz zrównoważonego rozwoju spełniają najwyższe standardy, z drugiej strony to także zobowiązanie do dalszego doskonalenia i konsekwentnej pracy w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu – mówi Dominika Sztuka-Arak, Prezeska Fundacji CEMEX „Budujemy przyszłość”– Działania podejmowane przez CEMEX Polska oraz Fundację CEMEX „Budujemy Przyszłość” w okresie pandemii pokazały, że zrównoważony rozwój znajduje się na szczycie hierarchii priorytetów firmy. W tym czasie nie tylko kontynuowaliśmy prowadzone działania, ale dodatkowo wdrożyliśmy projekt „Wirtualna Klasa CEMEX”, w ramach którego wolontariusze wspierają organizację zdalnego nauczania w szkołach w okolicy naszych zakładów – dodaje.

W XV Rankingu Odpowiedzialnych Firm wzięło udział 80 przedsiębiorstw, z których 70 zakwalifikowano do głównego zestawienia[1]. Zwycięzcą tegorocznej edycji Rankingu został BNP Paribas Bank Polska. Podobnie jak przed rokiem, wręczenie nagród odbyło się w przestrzeni wirtualnej.

Tworzony od kilkunastu lat Ranking Odpowiedzialnych Firm wyróżnia spółki działające na polskim rynku, które cechuje wysoka jakość systemu zarządzania społeczną odpowiedzialnością biznesu.

Co roku w Rankingu bierze udział ok. stu firm, CEMEX Polska uczestniczy w nim od 2011 roku.

 

[1] Źródło: „XV Ranking Odpowiedzialnych Firm 2021”, dodatek do Dziennika Gazety Prawnej z dnia 21 czerwca 2021 r.

źródło: informacja prasowa
fot. 123rf.com fot. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ