Partner serwisu
18 czerwca 2021

Budimex w gronie najlepszych w opinii podwykonawców budowlanych

Kategoria: Aktualności

Firmy podwykonawcze ponownie doceniły Budimex – jak wynika z najnowszego rankingu ASM Centrum Badań Analiz i Rynku, Budimex jest w dalszym ciągu jedną z dwóch najlepiej ocenianych pod względem współpracy z podwykonawcami spółek budowlanych w Polsce.

Budimex w gronie najlepszych w opinii podwykonawców budowlanych

W badaniu, w którym udział wzięło ponad 300 firm z całego kraju, Budimex kolejny raz okazał się jedną z dwóch czołowych spółek budowlanych, z którymi współpraca w opinii partnerów przebiega najlepiej. Podobnie jak w ubiegłym roku, Budimex znalazł się również wśród polecanych generalnych wykonawców jako partner do współdziałania, a także jako jedna z najlepszych firm, ocenianych pod względem bezpieczeństwa pracy oraz warunków finansowych i terminowości płatności.

 – Przy realizacji poszczególnych projektów dokładamy wszelkich możliwych starań, aby podwykonawcy byli usatysfakcjonowani warunkami współpracy i doświadczali jej najwyższych standardów. Tym bardziej cieszymy się z zaufania, jakim obdarzyli nas eksperci branży i tym samym z wyróżnienia, które potwierdziło nasze działania na tym polu – mówi Artur Popko, Prezes Zarządu Budimex S.A.

Współpraca z doświadczonym i cenionym generalnym wykonawcą niewątpliwie znacznie zwiększa poziom bezpieczeństwa finansowego partnerów. Wszelkie wspólne działania Budimeksu z podwykonawcami organizowane są w taki sposób, który zagwarantuje im otrzymanie wszelkich środków zawartych w kontrakcie. W ramach tego spółka oprócz transparentnej polityki finansowej wprowadziła ponadto takie rozwiązania jak np. podział płatności na niższe kwoty i zwiększenie częstotliwości przelewów. Partnerskie relacje z podwykonawcami to również wsparcie i rozwój lokalnych przedsiębiorców. Budimex stawia na długofalowe współprace z firmami działającymi w obszarach będących miejscem działań projektowych.

 

– Rzetelność, profesjonalizm oraz poszanowanie zasad etyki to niezwykle istotne kwestie w procesie współpracy pomiędzy generalnym wykonawcą a jego partnerami i dostawcami. Z pewnością mają one znaczący wpływ na efektywność działań oraz bezpieczeństwo pracy podczas realizacji poszczególnych projektów – dodaje Artur Popko, Prezes Zarządu  Budimex S.A.

Analogiczne wyniki w rankingu ASM Centrum Badań Analiz i Rynku Budimex uzyskał w 2020 roku. W związku z pandemią, w trosce o zdrowie swoich partnerów Budimex objął w tym roku programem szczepień przeciwko COVID-19 również pracowników podwykonawców wraz z ich rodzinami. W obecnym czasie spółka będzie kładła jeszcze większy nacisk na przestrzeganie zasad BHP przez podwykonawców oraz szkolenie ich w tym zakresie.

Budimex obsługuje ponad 250 kontraktów na terenie całej Polski oraz nawiązuje współpracę z około 50000 kontrahentów. Od 2000 roku większościowym akcjonariuszem spółki jest Ferrovial, czyli hiszpański koncern budowlano – usługowy, będący jedną największych firm budowlanych w Europie.

źródło: infowire.pl za Budimex
fot. infowire.pl / Budimex
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ