Partner serwisu
04 czerwca 2021

Obwodnica Strykowa skierowana do realizacji

Kategoria: Aktualności

Ogłosiliśmy postępowanie przetargowe na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Strykowa w ciągu drogi krajowej nr 32. Droga powstanie w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Obwodnica Strykowa skierowana do realizacji

Zadanie obejmuje zaprojektowanie, uzyskanie wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych i budowę ponad 3 km obwodnicy. Będzie ona przebiegać po południowej stronie Strykowa i poprzez ronda włączy się do istniejącej drogi krajowej nr 32.   

Inwestycja realizowana będzie w systemie Projektuj i buduj. Prace powinny zostać zakończone w ciągu 33 miesięcy od podpisania umowy. Jednym z kryteriów oceny ofert jest możliwość skrócenia terminu realizacji o 3 miesiące. Termin składania ofert został wyznaczony na 9 lipca br. do godz. 9:00.

 

Bezpieczeństwo i komfort   

Podstawowym celem budowy obwodnicy Strykowa jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki przejeżdża przez miasto. Jest to ruch na osi wschód-zachód. Realizacja tej inwestycji jest szczególnie istotna, ponieważ po otwarciu odcinka drogi ekspresowej S5 z węzłem w Stęszewie zmieniła się sytuacja ruchowa. Dogodny wyjazd z Poznania drogą S5 generuje większe natężenie ruchu na DK32.     

 

Dzięki inwestycji nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości w samej miejscowości. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu, w szczególności pomiędzy Poznaniem, Grodziskiem Wielkopolskim i Wolsztynem. Droga ta stanowi również ważne połączenie pomiędzy Poznaniem a Zieloną Górą.   

 

Program budowy 100 obwodnic w województwie wielkopolskim    

W ramach Programu w województwie wielkopolskim powstanie łącznie osiem obwodnic:   

Gostynia w ciągu drogi krajowej nr 12,   

Koźmina Wielkopolskiego w ciągu drogi krajowej nr 15,   

Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa w ciągu drogi krajowej nr 15,   

Kamionnej w ciągu drogi krajowej nr 24,   

Kalisza w ciągu drogi krajowej nr 25,   

Strykowa w ciągu drogi krajowej nr 32,   

Żodynia w ciągu drogi krajowej nr 32,   

Grzymiszewa w ciągu drogi krajowej nr 72.   

   

 

 

 

źródło: GDDKiA
fot. GDDKiA
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ