Partner serwisu
04 czerwca 2021

Dobudowa drugiej jezdni na obwodnicy Wyrzyska w ciągu S10

Kategoria: Aktualności

Ogłosiliśmy postępowanie przetargowe na opracowanie Koncepcji programowej wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) i dokumentacją geologiczno-inżynierską dla dobudowy drugiej jezdni na obwodnicy Wyrzyska w ciągu drogi ekspresowej S10. Na oferty czekamy do 5 lipca br.

Dobudowa drugiej jezdni na obwodnicy Wyrzyska w ciągu S10

Przygotowanie tych materiałów pozwoli nam na uruchomienie postępowania przetargowego na dobudowę drugiej jezdni o długości około 5 km w systemie Projektuj i buduj.  Zadanie będzie realizowane w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).  

 

Jedną jezdnią jeździmy od 2009 roku  

16 grudnia 2009 roku udostępniliśmy do ruchu prawie 8-kilometrową obwodnicę miasta Wyrzysk. Na odcinku między węzłami Łobżenica i Wyrzysk droga jest obecnie jednojezdniowa. Odcinek drogi ekspresowej S10 objęty przebudową rozpoczyna się przed węzłem Łobżenica, w miejscu łączenia się wariantów przebiegu S10 Piła - Wyrzysk do z istniejącą obwodnicą Wyrzyska. Koniec przebudowywanego odcinka należy połączyć z istniejącym, dwujezdniowym przekrojem drogi w rejonie węzła Wyrzysk oraz skoordynować z początkiem odcinka drogi ekspresowej S10 od Wyrzysk do Bydgoszczy. 

źródło: www.gddkia.gov.pl
fot. www.gddkia.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ