Partner serwisu
26 maja 2021

Wzrost natężenia ruchu pojazdów

Kategoria: Aktualności

Od wielu lat zarówno w Polsce jak i na całym Świecie obserwuje się dynamiczny wzrost ruchu samochodowego. W przeciągu ostatniego dziesięciolecia na drogach międzynarodowych średni ruch dobowy wzrósł 2-krotnie. Szacuje się, że z 6.000 do 12.000 pojazdów na dobę. Są również takie odcinki dróg, na których natężenie ruchu znacznie przekracza poziom 20 tys. pojazdów na dobę. To zjawisko potwierdzają generalne pomiary ruchu które są systematycznie prowadzone przez administrację drogową.

Wzrost natężenia ruchu pojazdów

Przy takim wzroście natężenia ruchu drogowego drogi w naszym kraju uległy zniszczeniu. Dość częstym zjawiskiem są koleiny które powstają w wyniku jazdy przeciążonych samochodów ciężarowych, szczególnie w okresie letnim. Asfalt po nagrzaniu przez słońce jest bardziej podatny na odkształcenia. Coraz bardziej odczuwalny jest brak dróg dwujezdniowych. Lekarstwem na coraz większe obciążenie polskich dróg mogą być nawierzchnie betonowe.

W celu zapoznania się z pozostałymi zaletami nawierzchni betonowych zapraszamy Państwa do odwiedzenia stron programdobrygospodarz.pl i betonowedrogi.com.

Zapraszamy 9 czerwca do udziału w webinarium organizowanym przez Stowarzyszenie Producentów Cementu pt. "Samorządowe drogi betonowe z gwarancją na lata", do którego zapisy już ruszyły.

Dołącz do bezpłatnego webinarium przez stronę internetową:
https://betonowedrogisamorzadowe.clickmeeting.com/samorzadowe-drogi-betonowe-z-gwarancja-na-lata

źródło: spbt.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ